W dniach 05 – 06 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka do Zatoru, Oświęcimia i Ojcowskiego Parku Narodowego przygotowana przez p. Dorotę Gnieciak. Brało w niej udział 29 uczniów z klasy I, II i III gimnazjum oraz trzech opiekunów: p. Dorota Gnieciak, p. Anna Jaworska i p. Beata Krukowska – Mach.
Głównym założeniem wycieczki było miłe spędzenie czasu, integracja uczniów oraz zwiedzenie ważnych miejsc historycznych, a tym samym pogłębienie i utrwalenie wiedzy zdobytej na zajęciach z języka polskiego, historii, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie.
Pierwszego dnia uczniowie mieli możliwość relaksu w Energylandii - największym Parku Rozrywki w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów. Młodzież mogła skorzystać z kilku Roller Coasterów i na własnej skórze doświadczyć adrenaliny i emocji w rozsądnej dawce… Spędzali też czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom. Niektórzy (co odważniejsi) bawili się w strefie ekstremalnej cieszącej się dużą popularnością ze względu na jej absolutną bezkonkurencyjność na tle tego typu atrakcji w promieniu setek kilometrów. W ofercie tej strefy dostępnych było kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń, takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 - metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g! Zwolennicy spokojniejszych rozrywek mogli natomiast zrelaksować się w Water Parku naśladującym tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków i wodnych zabaw. Uczestnicy wycieczki korzystali też z gier i zabaw interaktywnych oraz nowoczesnego kina 7D.
Drugiego dnia odwiedzono Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau – miejsce, które stało się symbolem Holocaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach i przedstawicielach innych narodowości. Przewodnik oprowadził grupę po obu częściach byłego obozu: Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Młodzież na własne oczy mogła zobaczyć teren obozu macierzystego, baraki mieszkalne, rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów II i III oraz wiele innych reliktów poobozowych.
W dalszej kolejności udano się do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie nastąpiło zwiedzanie Doliny Prądnika i Zamku na Pieskowej Skale. Młodzież weszła na punkt widokowy z panoramą na Ojców i Maczugę Herkulesa.
Atrakcyjnym punktem wycieczki była też Jaskinia Łokietka, najdłuższa jaskinia na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego- 320 m, w której według legendy w XIV w. miał się ukrywać książę Władysław Łokietek, uciekając przed czeskimi wojskami w czasie rywalizacji o tron z królem Wacławem II.