Dnia 8 maja 2023r. tj. poniedziałek o godz. 1600 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami.
Tematem spotkania będzie informacja o ocenach z poszczególnych przedmiotów i zachowaniu uczniów oraz sprawy bieżące.
Dnia 8 maja 2023r. tj. poniedziałek o godz. 1600 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami.
Tematem spotkania będzie informacja o ocenach z poszczególnych przedmiotów i zachowaniu uczniów oraz sprawy bieżące.
26 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbie odbył się finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Rozgrywki przeprowadzone zostały w kategorii chłopców szkół podstawowych do 12 lat – rocznik 2011-2013.
Organizatorem XXIII edycji był Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, zaś patronat nad turniejem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W eliminacjach powiatowych uczestniczyło 6 drużyn z terenu powiatu zamojskiego, które podzielone były na dwie grupy. Grupa A liczyła 3 drużyny i grupa B również liczyła 3 drużyny. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Michalowie wylosowali grupę A w której rywalizowali z rówieśnikami z: Wierzby i Jarosławca. Grupę B tworzyły zespoły z: Krasnobrodu, Gorajca i Nielisza.
W turnieju wzięli udział: Mikołaj Wiącek, Hubert Mitura, Patryk Stempel, Damian Kowalski, Klaudia Pańczyk, Emilia Krzeszowiec, Dominika Krzeszowiec – kl. IV, Barbara Grela, Filip Sałaban i Przemysław Jandziński – kl. V. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Drużyna naszej szkoły dzielnie walczyła pokazując wielki hart ducha i zasady fair play.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w turnieju. Opiekunem drużyny był pan Piotr Szczurek.
25 kwietnia 2023 r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Przechodni Wójta Gminy Sułów. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Tworyczowie. W turnieju udział wzięły Szkoły Podstawowe z terenu gminy Sułów: SP Sułów, SP Tworyczów i SP Michalów.
Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Szkołę Podstawową w Michalowie reprezentowali uczniowie: Emilia Kukiełka, Hubert Mitura – kl. IV i Aleksandra Misiarz, Mikołaj Łoś – kl. VIII.
W kategorii klas IV-VI Hubert Mitura zajął IV miejsce a Emilia Kukiełka VI lokatę.
W kategorii klas VII-VIII Mikołaj Łoś zajął II miejsce a Aleksandra Misiarz była trzecia.
W klasyfikacji drużynowej szkół zwyciężyła SP Tworyczów, drugie miejsce zajęli uczniowie ze SP w Michalowie a trzecią lokatę zajęła SP w Sułowie.
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Ponadto szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy uczniowie skorzystali z małego poczęstunku. Opiekunem zawodników był Pan Piotr Szczurek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 25 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Michalowie odbyło się spotkanie uczniów klas I - VIII z przedstawicielem policji mł. asp. Łukaszem Sobolewskim.Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Podczas swojego wystąpienia funkcjonariusz policji omówił następujące kwestie:
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
- rola elementów odblaskowych,
– bezpieczeństwo w sieci,
– cyberprzemoc i skutki jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu,
– kontakty z nieznajomymi,
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.
W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbie odbył się finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.
Rozgrywki przeprowadzone zostały w kategorii dziewcząt szkół podstawowych do 12 lat – rocznik 2011-2013. Organizatorem XXIII edycji był Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, zaś patronat nad turniejem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W eliminacjach powiatowych uczestniczyło 5 drużyn z terenu powiatu zamojskiego. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Michalowie grały systemem „każdy z każdym” i rywalizowały z rówieśniczkami z Wierzby, Nielisza, Szewni i Kaczórek.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z kl. IV- Kornelia Kania, Emilia Krzeszowiec, Dominika Krzeszowiec, Emilia Kukiełka oraz kl. V - Nina Gabryel, Lena Kłus, Wiktoria Sałowska, Natalia Kryń i Barbara Grela
Dziewczyny pokazały umiejętności piłkarskie i hart ducha dzielnie stawiając czoła rywalkom. Za swoją świetną grę drużyna naszych piłkarek otrzymała pamiątkowe medale oraz dyplom dla szkoły. Opiekunem drużyny był p. Piotr Szczurek. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy.
21 kwietnia 2023r. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu działaniach mających na celu uświadomienie im znaczenia Międzynarodowego Dnia Ziemi, wyrabianie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz prezentowanie aktywnej postawy wobec jego ochrony.
Swoją solidarność z planetą Ziemią uczniowie wyrazili przychodząc do szkoły ubrani w niebieskie elementy stroju. W czasie pobytu w szkole mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat sposobów ochrony środowiska przed zniszczeniem poprzez rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek. Następnie uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasI-III przedstawili całej społeczności szkolnej oraz rodzicom krótki montaż słowno – muzyczny. Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi był pokaz mody ekologicznej, podczas którego uczniowie klas I-III zaprezentowali stroje wykonane z gazet, worków foliowych czy też kartonów tektury. Uczniowie klas IV -VIII zaprezentowali klasowe plakaty poświęcone tematyce ekologicznej.
Po zakończeniu występów i prezentacji, dzieci z oddziałów przedszkolnych wyruszyły na spacer ulicami naszej miejscowości, niosąc chorągiewki z ekologicznymi hasłami. Uczniowie klas I-VIII przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy Dla Polski” i wyruszyli w teren uzbrojeni w rękawice i worki na śmieci w celu posprzątania terenu wokół szkoły i osiedla mieszkaniowego z zalegających tam śmieci.
Mamy nadzieję, że tego rodzaju akcje przyczynią się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego wokół nas wśród dzieci i osób dorosłych.
Ewa Maciąg
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym na Dni Otwarte, które odbędą się 27,28 kwietnia 2023r. o godz. 8.30 - 10.30.
Nasza szkoła jak co roku włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przypięli papierowy żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.
Tego dnia opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza i jednocześnie koordynatorka akcji w szkole – p. Dorota Gnieciak przeprowadziła cykl zajęć tematycznych dla każdej grupy wiekowej w oparciu o materiały przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Celem warsztatów w najmłodszej grupie wiekowej, tj. klasach I – III było:
- podejmowanie trudnych tematów, takich jak tęsknota, smutek, wspominanie i upamiętnianie;
- rozpoznawanie, czym jest tęsknota, co może ją powodować i gdzie szukać wsparcia.
Kanwą zajęć było opowiadanie Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było – nie ma – jest”. Tekst ten opowiadał o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką opowiadania dzieci odbyły podróż po miejscach, czasach i osobach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać.
Zadaniem uczniów klas IV – VI było:
- zdobycie podstawowej wiedzy historycznej na temat sytuacji polskich Żydów w trakcie II wojny światowej,
- poszerzenie wiedzy na temat znaczenia udzielania wsparcia osobom doświadczającym dyskryminacji.
Podczas zajęć wykorzystano opowiadanie Katarzyny Ryrych "Takich dwóch, jak nas trzech" traktujące o kamienicy, w której mieszka bohaterka opowiadania. Miejsce nie jest specjalnie reprezentacyjne – "sterczy spomiędzy drzew jakąś taka brzydka i ponura", a pradziadek nie pozwala z tym nic zrobić. W tekście Katarzyny Ryrych młodzież mogła odkryć wyjątkową historię przyjaźni trzech chłopców oraz wartość, jaką niesie pamięć.
Z kolei celem zajęć w najstarszej grupie, tj. wśród uczniów z klas VII – VIII było:
- poznanie historii w getcie warszawskim widzianej oczami świadka historii: Marka Edelmana, przedstawionej w reportażu,
- poznanie faktów historycznych związanych z przebiegiem powstania w getcie warszawskim,
- rozwijanie umiejętności interpretowania tekstów kultury.
Warsztaty z tymi uczniami przeprowadzono w oparciu o animację "Zdążyć przed Panem Bogiem" oraz nagranie o Marku Edelmanie i komentarz historyczny.
Zajęcia we wszystkich grupach przebiegały w przyjaznej, otwartej i życzliwej atmosferze, a uczniowie mogli się przekonać, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie we współpracy z Instytutem Fizyki UMCS w Lublinie zorganizowała konkurs fizyczno - fotograficzny dla uczniów klas 7 i 8 z województwa lubelskiego.
Cele konkursu:
rozbudzanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania fizyką;
motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy;
kształcenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł;
kształcenie umiejętności planowania, przygotowywania i prezentowania ciekawych zjawisk i doświadczeń fizycznych;
zachęcenie do współzawodnictwa;
I etap konkursu polegał na przygotowaniu zdjęć w jednej z poniższych kategorii:
– Fotografia zjawiska (zdjęcie pojedyncze).– Obserwacja zjawiska – seria zdjęć.– Doświadczenie – seria zdjęć.
Na podstawie przesłanej dokumentacji - opisu oraz zdjęcia, komisja konkursowa oceniła oryginalność i własną inwencję uczniów.
II etap - finał konkursu to wręczenie nagród i dyplomów oraz możliwość opowiedzenia przez laureatów o przygotowanych przez siebie pracach.
Na konkurs napłynęły 83 zgłoszenia z 23 szkół podstawowych województwa lubelskiego.
Komisja konkursowa w składzie:
pan Waldemar Berej - pracownik dydaktyczny Instytutu Fizyki UMCS,
pan Maciej Kaczanowski - fotoreporter prasowy,
pan Łukasz Kaczanowski - fotoreporter Kuriera Lubelskiego,
pani Anna Prokop – nauczyciel fizyki w Szkole Podstawowej nr 3,
pani Jolanta Wabik - Wielgus - nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 3,
pani Małgorzata Wiertel – pracownik dydaktyczny Instytutu Fizyki UMCS
postanowiła przyznać 20 równorzędnych nagród uczestnikom konkursu.
Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział uczennica klasy VIII - Aleksandra Misiarz.
Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Ola znalazła się wśród laureatów konkursu i została zaproszona na finał, na który udała się wraz z rodzicem.
Nagrodzone prace, w tym praca Oli, będą zaprezentowane na wystawie w Domu Kultury LSM przy ulicy Konrada Wallenroda 4a w terminie od 12 do 28 kwietnia 2023 roku, a następnie w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie. Krótki opis najciekawszych zdjęć wraz ze zdjęciami został umieszczony na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie:
Reportaż z wydarzenia i zdjęcia można także obejrzeć na stronie Kuriera Lubelskiego:
Link do fotorelacji z wydarzenia zamieszczonej na stonie internetowej Kuriera Lubelskiego
Gratulujemy Oli sukcesu i życzymy kolejnych!
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
życzą
Dyrektor, Pracownicy, Społeczność Uczniowska
Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie
Dnia 4 i 5 kwietnia odbyły się „Wielkanocne warsztaty przedszkolaków.” W tych dniach zorganizowane zostały warsztaty poświęcone kultywowaniu tradycji wielkanocnych. Dzieci z grup 3,4,5,6 latków pracowały przy wykonywaniu różnych ozdób wielkanocnych. Swoją kreatywnością i pomysłowością udzielały się w tworzeniu pisanek, zajączków oraz figurek gipsowych. Dzieci mogły korzystać z materiałów dostępnych w szkole jak i przyniesionych z domu. Zabawa w projektowanie ozdób wielkanocnych sprawiła wszystkim wiele radości i przyjemności. Dziękujemy Igorowi Cielica z grupy 5 latków za produkcję gipsowych figurek wielkanocnych.
3. kwietnia 2023 r. o godz. 9.00 uczniowie wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie wzięli udział w Papieskim Marszu Wdzięczności, który był upamiętnieniem 18. rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły oraz Wielkiego Papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II.
Trasa ze względu na złe warunki pogodowe została zmieniona i skrócona.
Przed marszem na pierwszej godzinie lekcyjnej dla uczniów z klas IV-VIII została zaprezentowana prezentacja multimedialna o św. Janie Pawle II przygotowana przez uczennice z klasy VIII: Aleksandrę Misiarz i Kingę Daniłowicz. Po zakończeniu prezentacji wszyscy odśpiewali „Barkę” -ulubioną pieśń naszego Papieża.
Natomiast uczniowie z klas I-III wysłuchali fragmentów książki pt. ”Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II” oraz pokolorowali rysunek z postacią św. Jana Pawła II.
Ten dzień był czasem wdzięczności i łączności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz refleksji nad Jego nauczaniem.
Anna Jaworska
Powered by aSc EduPage