Dnia 31.10.2016r. tj. w poniedziałek w Zespole Szkół w Michalowie będą odbywały się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.
Zajęcia prowadzone będą przez:
745 – 1145 – p. Helena Pomarańska
1145 -1530 – p. Marzenna Hasiec
Dnia 31.10.2016r. tj. w poniedziałek w Zespole Szkół w Michalowie będą odbywały się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.
Zajęcia prowadzone będą przez:
745 – 1145 – p. Helena Pomarańska
1145 -1530 – p. Marzenna Hasiec
Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska podczas wrześniowej inauguracji ogłosiła rok szkolny 2016/2017 – ROKIEM WOLONTARIATU. Minister zachęciła także uczniów, rodziców i nauczycieli do tego, aby realizować ideę wolontariatu w swoich szkołach. W Zespole Szkół w Michalowie od 2010 r. działa Szkolny Klub Wolontariusza, realizując wiele akcji charytatywnych. W tym roku szkolnym postanowiliśmy się włączyć w akcję „Lubelskie Walczy z nowotworami krwi, organizując Dzień Dawcy Szpiku w Michalowie”.
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Każdy z nas może uratować komuś życie, rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku.
Znamienne wydają się słowa wypowiedziane przez Naszego Patrona - Ojca Świętego Jana Pawła II podczas Kongresu Światowego Towarzystwa Transplantologicznego w roku 2000, które brzmią następująco: „Trzeba zaszczepić w sercach ludzi młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”. Oddając swoje komórki macierzyste, bądź szpik kostny pacjentowi, dla którego jedynym ratunkiem jest przeszczepienie, dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu i życiu. Może, więc warto na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad przesłaniem pozostawionym nam przez Jana Pawła II. Ta chwila refleksji daje nam możliwość podjęcia decyzji zgodnej z własnymi przekonaniami. Przełamanie swoich obaw i uprzedzeń pozwoli na uratowanie czyjegoś życia poprzez oddanie niewielkiej cząstki siebie.
By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów organizujemy Dzień Dawcy Szpiku w Michalowie.
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się:
30 października 2016 r. w Zespole Szkół w Michalowie
w godzinach 12.00 – 18.00.
Chory na białaczkę dostaje szansę na nowe życie, kiedy dochodzi do przeszczepu komórek macierzystych od zgodnego genetycznie, niespokrewnionego dawcy. Istnieją dwa sposoby pobrania komórek macierzystych.
Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej - stosowane w ok. 80% przypadków
Pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej – stosowane w ok. 20% przypadków
Decyzja o wyborze jednej z powyższych metod pobrania komórek macierzystych uzależniona jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz od decyzji jego lekarza prowadzącego. W miarę możliwości brane są pod uwagę preferencje Dawcy.
Dnia 7 listopada 2016r. w godz. 15.00 - 17.00 w Zespole Szkół w Michalowie bezpłatnych konsultacji będzie udzielała psycholog p. Anna Pupeć.
Zapraszamy wszystkich chętnych!
Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Michalowie miała miejsce dnia 14. 10. 2016 r. i była efektem kilkumiesięcznych starań młodzieży, rodziców i Rady Pedagogicznej szkoły.
Rozpoczęła się mszą świętą o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Bodaczowie, którą sprawował biskup pomocniczy zamojsko – lubaczowski - Mariusz Leszczyński wraz z księdzem proboszczem - Ryszardem Wróblem, księdzem Wiesławem Galantem - kapelanem zamojsko- lubaczowskiej rodziny szkół im. Jana Pawła II oraz byłym proboszczem parafii – księdzem Józefem Zwolakiem.
W tej podniosłej uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe uczniów i rodziców, zaproszeni goście, władze samorządowe, przedstawiciele kuratorium oświaty, absolwenci, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i lokalna społeczność.
Podczas mszy św. odbyła się ceremonia poświęcenia sztandaru przyniesionego przez delegację Rady Rodziców.
Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali spod budynku starej szkoły do Zespołu Szkół w Michalowie.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiło przemówienie pani Dyrektor, Joanny Pomarańskiej. Miała także miejsce prezentacja multimedialna, w której przedstawiono stuletnią historię szkoły, jej stan obecny, osiągnięcia uczniów i sukcesy nauczycieli.
W dalszej kolejności poproszono Wójta Gminy Sułów, Pana Leona Bulaka o odczytanie Uchwały, dotyczącej nadania szkole imienia Świętego Jana Pawła II. Po tym akcie nastąpiło wbijanie symbolicznych gwoździ w drzewce sztandaru przez osoby reprezentujące instytucje szczególnie zasłużone dla placówki. Byli to:
Po komendzie: „Szkoła powstań! Poczet sztandarowy do przekazania sztandaru marsz!” poczet sztandarowy rodziców przekazał sztandar Dyrektorowi szkoły.
Z rąk Dyrektora sztandar odebrał poczet sztandarowy uczniów. Nastąpił moment wystąpienia reprezentantów klas i złożenia przez uczniów, rodziców i nauczycieli uroczystego przyrzeczenia następującej treści:
My uczniowie, nauczyciele i rodzice ślubujemy:
- służyć Ojczyźnie naszej, Rzeczypospolitej Polskiej, rzetelną nauką, pracą i postępowaniem,
- dbać o dobre imię szkoły,
- solidnie wypełniać obowiązki,
- godnie reprezentować swoja szkołę wytrwałą pracą,
- dbać o swoje zdrowie i sprawność fizyczną,
- dochować wierności sztandarowi szkoły.
Następnie nadszedł moment pierwszego publicznego wykonania hymnu szkoły, którego autorką słów jest nauczycielka naszej szkoły, pani Anna Jaworska.
W dalszej kolejności uczniowie przedstawili pełen refleksji i zadumy montaż słowno-muzyczny przybliżający zgromadzonym sylwetkę Patrona. Scenariusz napisała Pani Dorota Gnieciak, nad stroną muzyczną czuwały Panie: Anna Jaworska i Małgorzata Banach, zaś dekorację wykonały Panie: Bożena Chwiejczak i Jolanta Daniłowicz. Przy tej okazji również najmłodsi uczniowie - dzieci z oddziału zerowego zaprezentowały się w krakowiaku, do którego choreografię opracowała Pani Helena Pomarańska.
Wystąpienie młodzieży zostało nagrodzone gorącymi brawami.
Następnie delegacja Drużyny Harcerskiej ,,Złote Gryfy” udała się na górne piętro, aby złożyć kwiaty przy wizerunku Świętego Jana Pawła II.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Wójt Gminy Sułów, Pan Leon Bulak złożył wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz wręczył nagrody Pani Dyrektor, Joannie Pomarańskiej oraz Pani Annie Jaworskiej. Z kolei nagrodami Dyrektora Szkoły zostali docenieni tacy nauczyciele jak: Dorota Gnieciak, Elżbieta Matysiak, Marzenna Hasiec, Jolanta Daniłowicz, Bożena Chwiejczak, Joanna Popielec, Piotr Szczurek, Helena Pomarańska oraz pracownicy szkoły: Beata Krukowska-Mach, Maria Siemkowicz i Zofia Domżał. Pozostali nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy. Przy tej okazji specjalne życzenia Pani Dyrektor wystosowała też do emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zostali obdarowani kwiatami i upominkami specjalnie przygotowanymi przez uczniów na tę okazję pod kierunkiem Pani Bożeny Chwiejczak.
Na zakończenie Pani Dyrektor skierowała podziękowania do przybyłych gości, sympatyków, uczniów, ich rodziców, absolwentów naszego gimnazjum, nauczycieli i wszystkich pracowników administracji i obsługi szkoły.
Szczególną wdzięczność wyraziła sponsorom, którzy swymi datkami przyczynili się do uświetnienia uroczystości, a byli to:
Gorące podziękowanie p. dyrektor skierowała do kierownika MDK w Szczebrzeszynie p. Sławomira Kality oraz jego pracownika Piotra Brzozowskiego za udostępnienie nagłośnienia ,które uświetniało nasze uroczystości.
Ostatnim punktem uroczystości było zaproszenie wszystkich gości na poczęstunek oraz obejrzenie przygotowanych ekspozycji, zwiedzenie gmachu szkoły, a także do złożenia okolicznościowych wpisów w księdze pamiątkowej.
29 września 2016r. w Zespole Szkół w Michalowie odbyły się tradycyjne, a zarazem ostatnie, otrzęsiny kl. I gimnazjum. Nad ich przygotowaniem i i prowadzeniem czuwali uczniowie kl. II gimnazjum wraz z wychowawcą – p. Bożeną Chwiejczak.
Pierwszoklasiści zostali poddani wielu próbom, które miały sprawdzić ich gotowość do stania się pełnoprawnymi uczniami Publicznego Gimnazjum w Michalowie.
Na samym początku pierwszoklasiści oraz ich wychowawca - p. Dominika Kondras, zostali poczęstowani plasterkami cytryny, które miały wzmocnić ich przed czekającymi na nich zadaniami, takimi jak:
• quiz wiedzy o szkole,
• „słodki miodzio” – komu uda się szybciej zjeść miód znajdujący się w niewielkim opakowaniu,
• tor przeszkód z kubkiem mleka – kto szybciej i bez rozlewania mleka pokona wyznaczony dystans,
• „karmienie kota” – komu szybciej uda się nakarmić „kota” z zamkniętymi oczami,
• przelewanie mleka z miseczki do kubka za pomocą łyżki w jak najkrótszym czasie,
• zwijanie kłębka włóczki – kto pierwszy,
• wspólny śpiew piosenki – „Wlazł kotek na płotek”.
Pierwszoklasistom udało się sprostać wszystkim zadaniom, przy czym było sporo śmiechu oraz dobrej zabawy. Na koniec uroczystości uczniowie kl. I gimnazjum otrzymali z rąk pani dyrektor – Joanny Pomarańskiej, pamiątkowe dyplomy.
Dnia 23.09.2016 roku (tj. piątek) w ramach obchodów pierwszego dnia jesieni odbyło się na terenie szkoły Święto Pieczonego Ziemniaka . Obchody te stały się już tradycją naszej szkoły i odbyły się już po raz piąty .
Uczestniczyli w nich uczniowie klasy „O”, I-III i IV Szkoły Podstawowej w Michalowie.
Dzień ten był okazją nie tylko do upieczenia ziemniaków, ale także do poznania historii wyżej wymienionego warzywa, wyścigów i konkursów, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Było więc celowanie ziemniakami do wiadra i ogniska, był slalom z ziemniakiem na łyżce, gra w „Dwa ognie” i wiele, wiele innych zabaw które przyniosły wszystkim wiele radości.
W zajęciach tego typu bardzo chętnie uczestniczą rodzice .
Oto niektórzy z nich: p. Mariusz Łoś, p. Anna Berdak i Dominika Berdak. . Ta ostatnia osoba to nasza absolwentka.
Rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu kiełbasek i ziemniaków do upieczenia przy ognisku.
Święto Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole jest nie tylko promocją zdrowego odżywiania się, ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Uroczystość przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. J. Popielec, p. E. Maciąg , pomagała im p. M Hasiec i p. A. Bartnik . Dodatkowo swoja obecnością zaszczyciła nas nasza p. dyrektor J. Pomarańska, która uroczyście rozpoczęła święto poprzez rozpalenie ogniska tylko jedną zapałką.
W dniu 21 września 2016 r. uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum udali się, jak co roku, na biegi terenowe, które miały miejsce na stadionie sportowym w Szczebrzeszynie.
Celem takiego przedsięwzięcia była popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji oraz przedstawienie walorów rekreacyjnych obiektu sportowego gminy Szczebrzeszyn.
Uczniowie mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół. Wszystkich zawodników było ponad pięciuset.
Opiekę nad uczniami sprawowała p. Joanna Popielec - wychowawca klasy II edukacji wczesnoszkolnej i p. Tomasz Raremba – nauczyciel wychowania fizycznego.
Zwycięstwami zostali:
- uczeń klasy I sp. Jakub Kawala - I miejsce,
-uczennica klasy I sp. Gabriela Bubiłek - II miejsce,
- uczeń klasy III gimn. Piotr Godzisz - I miejsce,
- uczeń klasy III gimn. Adam Godzisz - II miejsce,
- uczennica klasy II gimn. Oliwia Bochniak - II miejsce.
We wrześniu 2016 roku w Zespole Szkół w Michalowie został ogłoszony konkurs na logo Szkoły Podstawowej. Miało to związek z obchodami jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej w Michalowie oraz uroczystością nadania imienia szkole św. Jana Pawła II, przypadającymi w tym roku szkolnym.
Celem konkursu, który trwał od 05.09.16r. do 23.09.16r., było wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej w Michalowie. Mogli brać w nim udział uczniowie kl. IV-VI SP i I-III gimnazjum. Prace należało wykonać ręcznie lub komputerowo. Do oceny wpłynęło 15 prac, z których to jury w składzie: p. Joanna Pomarańska – dyrektor ZS w Michalowie, p. Tomasz Zaręba – opiekun SU, Piotr Godzisz – przewodniczący SU, ks. wikary Paweł Dynaka, p. Małgorzata Banach – nauczyciel j. angielskiego, wybrało sześć, ich zdaniem najlepszych prac. Według oceny jury:
I miejsce zajęła Milena Kowalczyk, ucz. kl. I gimnazjum,
II miejsce – Karol Daniłowicz, ucz. kl. V SP,
– Emilia Kuźma, ucz. kl. VI SP,
III miejsce – Aleksandra Mach, ucz. kl. IV SP,
– Michał Chwiejczak, ucz. kl. III gimnazjum,
Wyróżnienie – Jakub Pańczyk, ucz. kl. I gimnazjum.
„Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was nie wymagali”.
Jan Paweł II
Program uroczystości:
9.30 Zbiórka zaproszonych gości, uczniów przed szkołą.
10.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bodaczowie.
11.30 Rozpoczęcie uroczystości na terenie Zespołu Szkół w Michalowie.
W dniu 23 września 2016 roku w ZS w Michalowie odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego, w których uczestniczyły dzieci klas I-III i IV-VI oraz młodzież klas I-III gimnazjum.
Na wstępie głos zabrała p. dyrektor Joanna Pomarańska, która przywitała wszystkich zebranych oraz przedstawiła kandydatów do Samorządu Uczniowskiego i na opiekuna SU. Następnie kandydaci z własnymi plakatami wyborczymi zaprezentowali się przed całą społecznością uczniowską.
W kolejnym punkcie uczniowie udali się do swoich klas, by tam oddać głos, a następnie w obecności p. E. Matysiak i nauczyciela uczącego wrzucali swoje głosy do urny wyborczej.
Po zakończonym głosowaniu komisja wyborcza w składzie: p. J. Pomarańska, p. E. Matysiak, Angelika Klajn, Paweł Kulesza i Milena Kowalczyk zliczyła wszystkie głosy. Z zestawienia powyborczego wynika, że wszystkich kart wyborczych z urny wyjęto 95, z tego 7 głosów na ucznia było nieważnych, a na opiekuna SU 3 głosy.
Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego pozyskali następującą liczbę głosów:
Największym zaufaniem wśród społeczności uczniowskiej cieszył się p. Tomasz Zaręba, który pozyskał 31 głosów.
Dnia 20.09.2016r. świętowaliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej odwiedzili młodszych kolegów z grupy 6- latków i 5- latków składając im życzenia. Uczniowie przygotowali również wierszyki, które wyrecytowali w obecności przedszkolaków. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek - lizaki. Uroczystość dostarczyła dzieciom wiele radości.
Dnia 27 września 2016r. o godz. 1600 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Harmonogram zebrania z rodzicami:
– zebranie ogólne
- wybór prezydium Rady Rodziców
– spotkanie z wychowawcami klas
13 września 2016r. w Zespole Szkół w Michalowie odbył się wieczorek dla IV klasy szkoły podstawowej. Celem tej imprezy była integracja uczniów oraz rodziców z nową wychowawczynią p. Anną Jaworską.
Na wieczór zostały przygotowane różne zabawy, konkursy, gry oraz minidyskoteka.
Ponadto rodzice zorganizowali poczęstunek dla uczestników zabawy. Dzieci były bardzo zadowolone z mile spędzonego popołudnia.
I. Organizator konkursu
II. Cel i przedmiot konkursu
III. Warunki uczestnictwa w konkursie
IV. Forma prezentacji pracy konkursowej.
Na dowolnym formacie należy przedstawić znak symbolizujący szkołę.
W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.
V. Miejsce i termin składania prac konkursowych
VI. Kryteria oceny prac konkursowych
Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
VII. Ocena prac konkursowych
Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową w składzie:
Wyniki zostaną zamieszczone na stronie szkoły
Ogłaszam wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017, które odbędą się w naszej szkole 23 września 2016r.
Wszystkich chętnych z klas IV-VI i I-III gimnazjum proszę o zgłaszanie swojej kandydatury do p. Elżbiety Matysiak do dnia 16.09.2016r.
zastępca opiekuna SU, p. Elżbieta Matysiak
Celem Konkursu jest:
Uczestnicy
W Konkursie mogą brać udział uczniowie Zespołu Szkół w Michalowie , którzy z pomocą rodziców, rodzeństwa , dziadków wykonają makietę naszej szkoły.
Termin i miejsce składania prac:
Ocena prac i nagrody:
- zgodność z tematem konkursu,
- walory estetyczne i wizualne przedstawionej pracy,
- ciekawy i oryginalny sposób ujęcia tematu;
Proszę o zgłaszanie chętnych uczniów na zajęcia z Zumby u wychowawców klas do 9 września 2016r.
Zajęcia prowadzone będą przez instruktora ze szkoły tańca „M. i J. Myka” w Zamościu
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 10 godzin powieść Prusa czytali znani aktorzy. W całej Polsce „Lalkę” przeczytano w ponad 1600 miejscowościach.
W tym roku Polacy wybrali ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, a do wspólnego czytania przyłączyli się również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Michalowie.
Specjalnie na tegoroczną edycję Narodowego Czytania adaptację powieści przygotował Tomasz Burek, krytyk literacki, literaturoznawca i eseista. Szkolny koordynator akcji, p. Dorota Gnieciak wybrała fragment dotyczący spalenia Rzymu. Po przemówieniu p. Dyrektor oraz prezentacji multimedialnej na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza wskazany fragment powieści czytali: uczniowie – Angelika Klajn, Aneta Poździk, Mikołaj Suszek, Karolina Roczeń i Milena Kowalczyk oraz nauczyciele – p. Dyrektor, Dorota Gnieciak, Dominika Kondras, Anna Jaworska, Elżbieta Matysiak oraz p. sekretarka, Beata Krukowska – Mach.
Narodowe Czytanie było dla wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą.
01.09.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji inauguracji roku szkolnego 2016/2017, poprzedzona Mszą Świętą o godzinie 8.00 w kościele p.w. NSPJ w Bodaczowie pod przewodnictwem księdza proboszcza - Ryszarda Wróbla.
Na samym początku wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, po którym głos zabrała pani dyrektor, Joanna Pomarańska. Powitała nauczycieli, rodziców oraz uczniów, po czym zaprosiła do wysłuchania montażu słowno- muzycznego przygotowanego przez chór Ars Musica pod kierunkiem p. Anny Jaworskiej.
Po części artystycznej ponownie głos zabrała pani dyrektor, odczytując list Lubelskiego Kuratora Oświaty, Teresy Misiuk. Pani dyrektor również skierowała kilka słów od siebie, a także przekazała informacje dotyczące spraw organizacyjnych.
Po uroczystym apelu uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas.
Dekorację na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 wykonała p. Bożena Chwiejczak wraz z p. Anną Jaworską.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Michalowie
mają zaszczyt zaprosić uczniów oraz rodziców na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2016/2017,
która odbędzie się dnia 1 września 2016r. o godz. 9.15 w auli szkoły.
Akademia poprzedzona będzie Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Bodaczowie o godz. 8.00.
Powered by aSc EduPage