Dnia 25 kwietnia 2019r. tj. czwartek o godz. 1630 odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas. Spotkanie będzie dotyczyło bieżących postępów w nauce oraz zachowania.
Informacja dla Rodziców
Rekolekcje Wielkopostne
W dniach 8-9 kwietnia 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie będą mieli możliwość uczestnictwa w mszach świętych w ramach rekolekcji, które będą prowadzone w kościele parafialnym w Klemensowie wg następującego harmonogramu:
- 8 kwietnia tj. poniedziałek – msza św. godz. 1030
- 9 kwietnia tj. wtorek – msza św. godz. 1100
Opiekę nauczycieli oraz dowóz zapewnia szkoła.
Zajęcia przed i bezpośrednio po naukach rekolekcyjnych będą kontynuowane wg codziennego planu.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORIGAMI Żarów 2019
W kwietniu 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie kolejny już raz mieli możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Origami. Tegoroczny konkurs został zorganizowany w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Origami w Żarowie pn. „Cztery żywioły” przez Gminne Centrum Kultury i Sportu. Patronat honorowy objęło Polskie Towarzystwo Origami PAPIEROWE FANTAZJE i OrigamiArt.
Konkurs miał na celu:
• integrację zróżnicowanych środowisk,
• popularyzowanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, a także rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, koncentracji i sprawności manualnej.
Był adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych, jak również do najmłodszych (dzieci 4 i 5-letnich), dla których w tym roku została otwarta osobna konkurencja pn. „Mini origami maluszka”.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować model techniką origami pn. „Cztery żywioły”.
W tegorocznej edycji wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły. Wykonały one modele w kategorii origami modułowego:
Arleta Chwiejczak – kl. V SP, kusudama – ZIEMIA,
Jagoda Mączka – kl. VI SP, kusudama – OGIEŃ.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się 12 kwietnia 2019 r. w Żarowskiej Izbie Historycznej. W tym samym dniu nastąpiło wręczenie nagród.
Jury dokonując oceny prac, kierowało się:
stopniem trudności wykonania modelu,
ciekawością pomysłu,
estetyką wykonania,
doborem kolorystyki.
Wśród zwycięzców znalazły się również nasze ucznnice. Jagoda Mączka została laureatką II miejsca, a Arleta Chwiejczak - III miejsca.
Dziewczętom serdecznie GRATULUJEMY!
Uczennice wykonały prace origami pod kierunkiem opiekuna koła plastycznego - Bożeny Chwiejczak.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „TRADYCJE WIELKANOCNE”
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „TRADYCJE WIELKANOCNE” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie.
Prace można było wykonać w dwóch kategoriach:
KAT. I - ozdoba świąteczna,
KAT. II - kartka świąteczna.
Do konkursu przystąpiło 8 uczniów naszej szkoły:
KL. II - Antoni Mach - kartka świąteczna, opiekun – p. Ewa Maciąg,
KL. IV - Kinga Daniłowicz - ozdoba świąteczna, opiekun – p. Bożena Chwiejczak,
Aleksandra Misiarz - kartka świąteczna, opiekun – p. Bożena Chwiejczak,
Klaudia Misiarz - kartka świąteczna, opiekun – p. Bożena Chwiejczak,
KL. V - Arleta Chwiejczak - kartka świąteczna, opiekun – p. Bożena Chwiejczak,
Łukasz Kukułowicz - kartka świąteczna, opiekun – p. Bożena Chwiejczak,
KL.VI - Julia Kukiełka - ozdoba świąteczna, opiekun – p. Bożena Chwiejczak,
Aleksandra Mach - kartka świąteczna, opiekun – p. Bożena Chwiejczak.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 11 kwietnia 2019 roku.
Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, gdyż należało wyłonić zwycięzców spośród 107 autorów nadesłanych prac.
Wśród zwycięzców znalazła się również nasza uczennica, a mianowicie:
Julia Kukiełka, która została laureatką II miejsca.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Bożena Chwiejczak
Pamięci poległym...
W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 odbyły się uroczystości upamiętniające poległych 6 kwietnia 1943 r. w walce z niemieckim okupantem żołnierzy Armii Krajowej z oddziału Adama Piotrowskiego "Doliny" w Deszkowicach. Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów i harcerzy:
kl. IV: Maja Maciąg, Krystian Wiącek
kl. V: Mariola Kowalczyk, Luiza Benhaddou, Łukasz Kukułowicz,
kl. VI: Aleksandra Mach, Julia Kukiełka, Natalia Smyl
kl. VII: Aleksandra Dudek, Karol Daniłowicz, Kacper Radło
kl. VIII: Julia Kiecana, Michał Suszek
kl. III gimnazjum: Karolina Jaworska, Paulina Żuk, Kamil Watrak
wraz z p. dyrektor Joanną Pomarańską, p. Dominiką Kondras oraz p. Piotrem Szczurkiem.
Uroczystość rozpoczęła się zbiórką na placu przy kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbe. Na placu zgromadzili się mieszkańcy Deszkowic oraz poszczególnych miejscowości. Młodzież szkolna wraz z wychowawcami, harcerze,władze gminne, samorządowe jak tez kombatanci wraz ze sztandarami z Łabuń okręg Zamojski, jak tez z Horyńca Zdroju Bronisław Kazik, Bronisław Szuper. Orkiestra Straży Pożarnej ze Szczebrzeszyna; Echo Kniejów; wraz z kapelmistrzem Panem Józefem Magrytą. Mszę św. odprawił ks. proboszcz tutejszej parafii Piotr Podbory, w intencji ojczyzny, poległych Żołnierzy Armii Krajowej, wszystkich uczestników uroczystości oraz za jeszcze żyjących ludzi a pamiętających te wydarzenia. Wszyscy uczestnicy po zakończonej mszy przeszli pod pomnik poległych Żołnierzy Armii Krajowej, tutaj ks. proboszcz odmówił krótka modlitwę za pomordowanych oraz wszystkich uczestników. Na zakończenie pod pomnikiem poległych złożono wieńce , kwiaty i zapalono znicze na znak pamięci o tych bohaterach, którzy tu spoczywają walcząc w słusznej sprawie z niemieckim okupantem o wolną oraz niepodległą Polskę.
Informacja
Dnia 4 kwietnia 2019r. tj. czwartek o godz. 830 odbędą się warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej pt. "Sposoby konstruktywnego wyrażania złości". Warsztaty prowadzone będą przez pracownika z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Zamościu.
III edycja przedsięwzięcia "Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość"
W dniu 1 kwietnia 2019 roku uczniowie kl. VII, VIII i III gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Małgorzatą Banach, p. Elżbietą Matytsiak i p. Dominiką Kondras uczestniczyli w trzeciej edycji przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” zorganizowanej w hali OSiR przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Prezydentem Miasta Zamość.
Na przedsięwzięcie złożyły się dwa prowadzone równolegle moduły: targi edukacyjne służące prezentacji bogatej oferty szkół i placówek oświatowych z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego oraz konferencja dla doradców zawodowych, rodziców i dyrektorów szkół powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i m. Zamość. Niezmiennym celem przedsięwzięcia była pomoc uczniom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej oraz podnoszenie świadomości dorosłych (rodziców, doradców zawodowych), wspierających młodych ludzi w tych wyborach życiowych, na temat ich roli w procesie planowania dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej absolwenta szkoły podstawowej i dotychczasowego gimnazjum.
W ciągu całego dnia Halę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8 odwiedziło ok. 4600 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III dotychczasowych gimnazjów, którzy zapoznali się z ofertą blisko 30 szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, poznali specyfikę kształcenia w 67 różnych zawodach, mieli możliwość rozmowy z pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych, urzędów pracy, zamojskich burs. „Zawodowy strzał w 10!” to także promocja kształcenia zgodnego z potrzebami lokalnego rynku pracy, dlatego też do aktywnego udziału w przedsięwzięciu zaproszono pracodawców współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie w różnych branżach gospodarki.
Równolegle w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu przy ul. Odrodzenia 9 odbyła się regionalna konferencja adresowana do rodziców, doradców zawodowych i dyrektorów szkół, z udziałem pracodawców wspierających szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe w realizacji kształcenia zawodowego.
Zaproszenie
Międzyszkolny Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców
W dniu 29 marca 2019 roku odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych o puchar przechodni wójta gminy Sułów. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa
w Tworyczowie (zwycięzca poprzedniego turnieju). W turnieju udział wzięły Szkoły Podstawowe z terenu gminy Sułów: SP Sułów, SP Tworyczów i SP Michalów.Tabela singla dziewcząt:
1. Natali Walas – SP Tworyczów 2 4:0 44-12
2. Weronika Sak –SP Sułów 1 2:2 28-30
3. Amelia Zakrzewska – SP Michalów 0 0:4 14-44
Tabela singla chłopców:
1. Marcel Momot – SP Sułów 2 4:0 44-23
2. Miłosz Piróg – SP Michalów 1 2:2 31-34
3. Mateusz Makaj – SP Tworyczów 0 0:4 26-44
Tabela debla dziewcząt:
1. Natalia Walas/Małgorzata Kołcon – SP Tworyczów 2 4:0 44-20
2. Weronika Sak/Katarzyna Zawiślak – SP Sułów 1 2:2 33-39
3. Jagoda Mączka/Julia Kukiełka – SP Michalów 0 0:4 26-44
Tabela debla Chłopców:
1. Marcel Momot/Michał Magdziarz – SP Sułów 2 4:0 44-18
2. Nikolas Sztochel/Karol Daniłowicz – SP 1 2:3 39-51
3. Mateusz Makaj/Adrian Wyłupek – SP Tworyczów 0 0:4 40-54
Klasyfikacja drużynowa szkół:
- SP Sułów 12 12:4 149-110
- SP Tworyczów 9 9:8 154-130
- SP Michalów 4 4:13 110-173
Wszyscy zawodnicy w grach singlowych i deblowych otrzymali pamiątkowe statuetki. Ponadto szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy uczniowie skorzystali z małego poczęstunku. Opiekunem był pan Piotr Szczurek.
Wiosna, wiosna!
21.03.19 r. w Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie kl. VIII i III gimnazjum uczestniczyli w dniu otwartym szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w Zamościu. Natomiast młodsi, uczniowie kl. I - III wyruszyli na pierwszy wiosenny spacer z przystrojonymi, kolorowymi gałązkami. Uczniowie kl. IV-VII rozegrali mecz w piłkę nożną. W budynku szkoły na wszystkich uczniów czekały na uczniów następujące atrakcje: zabawa w "łowienie rybek", gra "5 sekund" oraz przede wszystkim malowanie twarzy.
Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno - Ortograficzny organizowany przez Szkołę Podstawową w Sułowie
19 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Sułowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny, który miał na celu:
- sprawdzenie stopnia znajomości wiadomości i umiejętności z zakresu kształcenia gramatyczno - ortograficznego uczniów klas II i III,
- wdrażanie do zdrowej rywalizacji przy zdobywaniu kolejnych punktów,
- integrację uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Sułów.
W konkursie udział wzięły następujące uczennice z naszej szkoły:
Klasa II: Marcelina Bubiłek, Gabriela Nizio
Klasa III: Julia Kilarska, Magda MazurekNasze uczennice zajęły następujące miejsca:
W kategorii klas II:
-
III miejsce – Marcelina Bubiłek
W kategorii klas III:
-
III miejsce – Julia Kilarska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ewa Maciąg
-
,,Kurier”
Kurier, redaktor i ambasador spraw polskich –
trzy misje Jana Nowaka – Jeziorańskiego
19 marca 2019 roku 24 uczniów z klas: VII, VIII oraz III gimnazjum wraz z opiekunami: panią Elżbietą Matysiak oraz panią Dorotą Gnieciak miało okazję obejrzeć w CKF STYLOWY w Zamościu film ,,Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
Przedstawiał on jedną z najważniejszych misji Jana Nowaka – Jeziorańskiego, który w lipcu 1944 roku musiał za wszelką cenę przedostać się z Londynu do Warszawy – serca okupowanego kraju, gdzie kierownictwo Polskiego Państwa Podziemnego podejmowało właśnie decyzję o rozpoczęciu powstania. W tych dniach był jedną z kilku zaledwie osób wtajemniczonych w sekrety wielkiej polityki. Przekazanie ich kierownictwu AK mogło zmienić bieg historii i wpłynąć na losy całego narodu.
Zrealizowany w konwencji sensacyjnej historii szpiegowskiej ,,Kurier” opowiada współczesnemu odbiorcy o fascynującej i złożonej postaci – bohaterze, odważnym żołnierzu przygotowywanym do wykonywania trudnych zadań w tajnym ośrodku szkoleniowym, ale niepotrafiącym jeździć na rowerze; dżentelmenie wrażliwym na wdzięk atrakcyjnej nieznajomej i gotowym do obrony jej honoru, mimo że takie zachowanie mogło doprowadzić do katastrofalnej wpadki.
Jest to z pewnością film skierowany do ludzi młodych, będący ciekawym przeżyciem zarówno dla entuzjastów filmów historycznych, jak i dla tych wszystkich, którzy lubią dobre kino.
Dorota Gnieciak
Gminny Turniej halowej piłki nożnej drużyn mieszanych szkół podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sułowie
W dniu 15 marca 2019 roku odbył się Gminny Turniej halowej piłki nożnej drużyn mieszanych szkół podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sułowie. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Sułowie. W turnieju udział wzięły szkoły podstawowe z terenu Gminy Sułów: Tworyczów, Michalów i Sułów. Szkołę Podstawową w Michalowie reprezentowali: Gabriela Bubiłek kl. III, Miłosz Piróg, Nikolas Sztochel kl. V, Karol Daniłowicz, Mateusz Wasylko, Kacper Radło, Julia Głowacka kl. VII, Krzysztof Mazurek, Mateusz Żuk i Gabriel Wiącek kl. VIII. Opiekunem był p. Piotr Szczurek.
W turnieju rozegrano łącznie 3 mecze systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywano 2x15 minut. Drużyna w turnieju zajęła trzecie miejsce.
Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców turnieju halowej piłki nożnej został Michał Magdziarz (SP Sułów), najlepszym bramkarzem został Wojciech Jezierski (SP Sułów), najlepszym zawodnikiem została Weronika Sak (SP Tworyczów), zaś nagrody fair-play otrzymali: Michał Braszko (SP Tworyczów) i Karol Daniłowicz (SP Michalów).
Zawodnicy wyróżnieni otrzymali dyplomy, medale i puchary. Wszyscy uczestnicy turnieju uczestniczyli w drobnym poczęstunku. Dyplomy, puchary i medale ufundował Pan Przewodniczący Rady Gminy w Sułowie, który wręczał je wspólnie z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Sułowie.
ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY Pi
14 marca po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano pokaz w ramach obchodów Światowego Dnia Liczby Pi. Odbył się on w auli szkolnej, a przygotowany został przez uczniów kl. VIII i III gimnazjum wraz z p. Dominiką Kondras. Przypomnijmy, że liczba pi w przybliżeniu wynosi 3,14. Światowy Dzień Liczby π obchodzony jest 14 marca, gdyż w USA inaczej zapisuje się datę (najpierw miesiąc, potem dzień) – zapisuje się go jako 3.14. Poza tym Albert Einstein urodził się tego dnia. Samo święto oczywiście obchodzone jest w przymrużeniem oka, i chodzi wyłącznie o spopularyzowanie matematyki poprzez jej najbardziej popularną stałą.
W szkole poznajemy liczbę Pi, gdy uczymy się obliczać obwód i pole koła. Pi (π) jest stosunkiem długości obwodu okręgu do długości jego średnicy. Uczniowie wykonali to doświadczenie: zmierzyli obwód i średnicę plastikowego koła. Następnie jedna osoba z widowni wykonała odpowiednie obliczenia na kalkulatorze w celu udowodnienia wyniku ilorazu. π jest znana z dokładnością do 22 459 157 718 361 (22 bilionów 459 miliardów 157 milionów 718 tysięcy 361) cyfr po przecinku – wartość ta została ustalona w listopadzie 2016 roku. Poświęcono na to 105 dni nieprzerwanej pracy wieloprocesorowego serwera.
Istnieje wiele mnemotechnicznych sposobów zapamiętania kolejnych cyfr liczby π. Różne wierszyki, piosenki, i zdania powstają w wielu językach świata. Poetycką wersję tej hipotezy można odnaleźć w wierszu Wisławy Szymborskiej pt. "Liczba pi":
Podziwu godna liczba Pi
trzy koma jeden cztery jeden.
Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe
pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy.
Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem,
osiem dziewięć obliczeniem,
siedem dziewięć wyobraźnią,
a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem
cztery sześć do czegokolwiek
dwa sześć cztery trzy na świecie.
Najdłuższy ziemski wąż po kilkunastu metrach się urywa.
Podobnie, choć trochę później, czynią węże bajeczne.
Korowód cyfr składających się na liczbę Pi
nie zatrzymuje się na brzegu kartki,
potrafi ciągnąć się po stole, przez powietrze,
przez mur, liść, gniazdo ptasie, chmury, prosto w niebo,
przez całą nieba wzdętość i bezdenność.
O, jak krótki, wprost mysi, jest warkocz komety!
Jak wątły promień gwiazdy, że zakrzywia się w lada przestrzeni!
A tu dwa trzy piętnaście trzysta dziewiętnaście
mój numer telefonu twój numer koszuli
rok tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty trzeci szóste piętro
ilość mieszkańców sześćdziesiąt pięć groszy
obwód w biodrach dwa palce szarada i szyfr,
w którym słowiczku mój a leć, a piej
oraz uprasza się zachować spokój,
a także ziemia i niebo przeminą,
ale nie liczba Pi, co to to nie,
ona wciąż swoje niezłe jeszcze pięć,
nie byle jakie osiem,
nie ostatnie siedem,
przynaglając, ach przynaglając gnuśną wieczność
do trwania.Pewien Japończyk wyrecytował w 2005 roku bezbłędnie 83431 cyfr liczby π, co zostało sprawdzone i potwierdzone, a jego wynik znalazł się w rekordach Guinnessa. Nasi uczniowie również zmierzyli się z tym zadaniem. W ciągu czternastu dni uczniowie - ochotnicy z kl. VI, VII, VIII i III gimnazjum mięli za zadanie zapamiętać jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Swoje rezultaty zaprezentowali tego dnia w auli szkolnej. Michał Suszek (kl. VIII) wyrecytował 33 cyfry, Amelia Mikuła - 42, a Aleksandra Grela - 58 i tym samym została zwycięzcą tego konkursu. Uczennica kl. III gimnazjum była nieobecna w szkole. Następnie wszyscy udali się do klas. Najmłodsi uczniowie kl. 0 - III, pod okiem starszych kolegów, kolorowali symbol liczby pi i uczyli się pisać tą literę grecką.
Konkurs Matematyczny
11 marca 2019 r. odbył się etap szkolny Konkursu Matematycznego o Nagrodę Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu. Wzięli w nim udział: Karol Daniłowicz- kl. VII oraz Milena Kowalczyk, Michał Mazurek, Paweł Misiarz i Kamil Watrak z kl. III gimnazjum.
Do etapu finałowego zakwalifikowali się Michał Mazurek i Paweł Misiarz.
Etap finałowy odbył się 22.03.19 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Zamościu podczas dnia otwartego. W podziękowaniu za udział w konkursie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy.
W obydwu etapach test składał się z sudoku i 10 zadań wielokrotnego wtboru, a uczniów przygotowała p. Dominika Kondras.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET
W dniu 8 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michalowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Był to dzień wyjątkowy, przede wszystkim dla wszystkich pań. Większość z nich tego dnia cieszy się z otrzymanych kwiatów, życzeń i różnego rodzaju upominków. Dzień Kobiet to święto doskonale znane każdemu z nas, obchodzone przez rzesze ludzi w całej Polsce.
W akademii uczestniczyli uczniowie z klas: IV, V, VII, VIII szkoły podstawowej oraz z klasy III gimnazjum. W części artystycznej uczestniczyło 14 chłopców. Akademia była przygotowana w formie humorystycznego montażu słowno-muzycznego.
Po wykonaniu części artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty na ręce pani Dyrektor. Wszystkie panie pracujące w naszej szkole oraz dziewczęta otrzymały ręcznie wykonany kwiat róży i życzenia.
Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Dorotą Gnieciak, pani Anna Jaworska oraz przede wszystkim pan Piotr Szczurek. W organizacji części artystycznej pomagali: Mariusz Łoś, ks. Ireneusz Fedec i ks. Daniel Koper.
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
04 marca 2019r. w remizo-świetlicy w Sułowie odbyły się Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami Turnieju był Wójt Gminy Sułów oraz OSP w Sułowie. Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych,
II grupa- uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII i III gimnazjum.
Do eliminacji zgłosiły się: Szkoła Podstawowa z Kol. Tworyczów, Szkoła Podstawowa z Sułowa i Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II z Michalowa.
Celem turnieju było wyłonienie jednego zawodnika z poszczególnych grup wiekowych do Eliminacji Powiatowych.
Każda ze szkół mogła wystawić 3 zawodników.
Z naszej szkoły w kategorii II grupy wiekowej wzięli udział: Karol Daniłowicz (kl. VII), Agata Bąk (kl. VII) i Amelia Mikuła ( kl. VII).
Do konkursu uczniów przygotowała p. Anna Jaworska
Eliminacje przeprowadzono w formie testów składających się z 20 pytań.
Komisja w składzie: Zbigniew Goleniak – Komendant Gminny oddziału Gminnego OSP RP w Sułowie, Tomasz Bartnik – Prezes OSP, Irena Dudek sekretarz oddziału Gminnego OSP RP w Sułowie, Anna Godzisz – nauczyciel SP Kol. Tworyczów, Izabela Wyrostkiewicz – nauczyciel ZS w Sułowie i Anna Jaworska – nauczyciel w SP im. św. Jana Pawła II w Michalowie, sprawdziła prace poszczególnych uczestników, po czym ogłosiła wyniki.
Uczeń Karol Daniłowicz z klasy VII Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II zajął II miejsce.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W trakcie uroczystości uczniowie klasy II szkoły podstawowej, przygotowani przez nauczycielkę historii - panią Dorotę Gnieciak oraz wychowawczynię klasy II - panią Ewę Maciąg przybliżyli losy bohaterskich żołnierzy, którzy ginęli za sprzeciwianie się narzuconemu systemowi komunistycznemu. Dzieci pięknie odczytały wspomnienia, listy oraz wiersze żołnierzy wyklętych.
Całość apelu była zwieńczona ,,Modlitwą obozową” w wykonaniu Aleksandry Misiarz oraz Mai Maciąg, które wokalnie przygotowała pani Anna Jaworska.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie od 2011 roku. Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.
Dorota Gnieciak
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
5 lutego 2019 roku w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. W jego obchody obecnie zaangażowane są państwa z całego świata.
Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Michalowie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 przebiegającego pod hasłem – „Działajmy razem!” poprzez zgłoszenie inicjatywy przygotowania gazetki ściennej – BEZPIECZNY INTERNET.
Działania profilaktyczne podejmowane są w naszej szkole przez cały rok, ale najintensywniej przebiegały w lutym. W celu przygotowania gazetki zostały zgromadzone prace wykonane przez uczniów klas I-VIII naszej szkoły podczas zajęć komputerowych, informatyki czy też godzin wychowawczych, na których uwrażliwialiśmy dzieci i młodzież na zasady bezpieczeństwa w sieci oraz promowaliśmy pozytywne zastosowania nowych technologii.
Podczas realizacji działań wykorzystane zostały otrzymane pakiety materiałów edukacyjnych.
Lekcje przebiegały wg przygotowanych scenariuszy. W klasach I – VIII odbyły się pogadanki nt. bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy. Uczniowie klas młodszych korzystali z materiałów edukacyjnych, „Owce w sieci”, wskazywali właściwe i niewłaściwe zachowania podczas korzystania z Internetu, wykonywali prace plastyczne w dowolnej technice nt. bezpieczeństwa w sieci. Efektem realizacji zagadnień dotyczących Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach IV-VI było stworzenie przez uczniów rysunków w edytorze graficznym Paint. Uczniowie klas VII-VIII mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie plakatu w edytorze graficznym lub opracowanie zasad bezpieczeństwa w sieci. Powstało wiele bardzo ciekawych prac, które zostały wyeksponowane na gazetce ściennej.
Tegoroczne hasło „Działajmy razem!” zwraca uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.
Realizowane działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uświadomiły uczniom, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, jakimi zasadami powinni się kierować podczas korzystania z Internetu, gdzie mogą uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Podejmowane na zajęciach dyskusje były doskonałą okazją do dzielenia się doświadczeniami. Zwracano również uwagę na zasadę kulturalnego zachowania w Internecie. Zapoznano uczniów ze stronami internetowymi, na których można znaleźć informacje lub pomoc w niebezpiecznych sytuacjach: www.dbi.pl, www.bezpiecznyinternet.pl, www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl.
Dzięki przeprowadzonym działaniom udało się osiągnąć zamierzone cele, które pomogły w uświadomieniu uczniom zagrożeń czyhających na nich w Internecie oraz nauczyły umiejętności zachowania w sytuacjach ryzykownych.
Propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu odbywa się systematycznie, jednak podjęta inicjatywa wzbogaciła jeszcze bardziej świadomość uczniów o wpływie decyzji podejmowanych w świecie wirtualnym na ich realne życie.
Efekty pracy uczniów wyeksponowane na gazetce ściennej zwracają dużą uwagę odwiedzających naszą szkołę. Często sami uczniowie wpatrują się w zamieszczone prace próbując odczytać ich przesłanie.Koordynator akcji - Bożena Chwiejczak
CHOINKA NOWOROCZNA 2019
Choinka noworoczna odbywa się w naszej szkole rokrocznie w ostatnią sobotę przed feriami. Od godziny 12.00 bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl. I-III szkoły podstawowej.
O godzinie 14.00, powitaniem p. dyrektor Joanny Pomarańskiej, rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsi wystąpili nasi najmłodsi - uczniowie kl. I, którzy wspólnie z wychowawczynią, panią Joanną Popielec przygotowali taniec z szarfami do muzyki instrumentalnej z albumu Croation Rhapsody. Kolejny taniec zaprezentowali uczniowie kl. II, którzy zatańczyli do muzyki dyskotekowej pt "ALE` ALE`". Układ choreograficzny opracowała pani Ewa Maciąg. Następnie odbył się pokaz najstarszej - III klasy nauczania zintegrowanego, która pod kierunkiem pani Jolanty Daniłowicz wystąpiła w tańcu cha-cha-cha. Na zakończenie wystąpił chór szkolny ARS MUSICA, który wraz z opiekunem - panią Anną Jaworską złożył wszystkim zgromadzonym muzyczne noworoczne życzenia.
Najmłodsi uczniowie udali się do klas i oczekiwali na przybycie Św. Mikołaja z workiem pełnym słodkości. W każdej klasie czekał na uczniów poczęstunek przygotowany przez rodziców. Odwiedzili nas także absolwenci. Wspólna zabawa taneczna trwała do godziny 20.00 i zakończyła się, tradycyjnie już, polonezem z p. dyrektor i p. Małgorzatą Banach w pierwszej parze oraz tańcem integracyjnym "Belgijka".
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie