• 11 grudnia - rocznica powstania UNICEF

• W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień w poniedziałek – 12 grudnia.

Tego dnia koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Dorota Gnieciak – w oparciu o prezentację multimedialną przybliżyła starszym uczniom działalność UNICEF w Polsce i na świecie. Młodzież miała też możliwość obejrzenia filmu pt. ,,Nieopowiedziana historia UNICEF” obrazującego historię tej agendy ONZ.

Jednocześnie podsumowano wszystkie dotychczasowe akcje i działania organizowane przy współpracy z UNICEF.

• Jesteśmy w klubie!

• Od listopada tego roku nasza szkoła dzięki zaangażowaniu Szkolnego Klubu Wolontariusza dołączyła do ogólnopolskiego programu Klub Szkół UNICEF.

Jest to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Klub Szkół UNICEF to wyjątkowa społeczność placówek edukacyjnych, dla których prawa dziecka stanowią drogowskaz w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Stałe działania w ramach programu polegają m.in. na:

• przygotowaniu i prowadzeniu w szkole Kącika UNICEF – gazetki ściennej, w której umieszczane są tzw. NOWOŚCI UNICEF;

• przeprowadzaniu działań określonych w harmonogramie prac Klubu Szkół UNICEF;

• bieżącym informowaniu podopiecznych przed koordynatora – p. Dorotę Gnieciak, o tematach zaprezentowanych w materiałach merytorycznych;

• udziale w co najmniej jednej akcji edukacyjnej skierowanej do szkół w danym roku szkolnym;

• złożeniu przez koordynatora raportu końcowego z przeprowadzonych działań na koniec roku szkolnego.

• „RAZEM NA ŚWIĘTA”

• "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

W dniach 07-19 grudnia 2022 r., Drużyna „Złote Gryfy” oraz Szkolny Klub Wolontariusza poprowadzą akcję MEiN „Razem na święta”.

Zapraszamy wszystkich o przynoszenie w tych dniach produktów żywnościowych, środków czystości, środków higienicznych, które zostaną przekazane do GOPSU w Sułowie.

Dary można przynosić do biblioteki szkolnej.

• Mikołajki

• Jak co roku 6 grudnia wszystkie dzieci, te małe i te starsze, wyczekują wizyty niezwykłego gościa. Św. Mikołaj w tym roku również nie zawiódł ich oczekiwań i mimo braku śniegu zawitał do naszej szkoły. W pełnieniu swojej roli pomagały mu dwa elfy.

• DOSTAJESZ WIĘCEJ NIŻ DAJESZ! MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

• Drodzy Wolontariusze!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składam Wam najserdeczniejsze życzenia, dziękując za poświęcony czas, zaangażowanie i wysiłek, bezinteresowną pomoc oraz za to, że zawsze mogę na Was polegać.

Wśród wielu rozmaitych przejawów ludzkiej aktywności wolontariat jest szczególnie cenny. Jest doskonałą szkołą charakteru. W równym stopniu wzbogaca obie strony – nie tylko tego, kto korzysta z pomocy. Uczy życia w zespole, wśród – i dla – innych. Praca wolontariuszy jest nieoceniona, dlatego ogromnie cieszy mnie, że wciąż znajdują się młodzi ludzie, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Dlatego w dniu Waszego święta do wręczonego dzisiaj koszyka piernikowych słodkości dołączam życzenia satysfakcji, cierpliwości, wielu pięknych chwil, wytrwania w niesieniu dobra oraz sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.

Koordynator SKW

Dorota Gnieciak

• Z wizytą w bajkowym miejscu...

• W sobotę 3 grudnia uczniowie kl. I - VIII wraz z wychowawcami: p. Małgorzatą Bil, p. Joanną Popielec. p. Ewą Maciąg, p. Dominiką Kondras i p. Małgorzatą Banach udali się do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Zaraz po wejściu do muzeum czuło się wyjątkową świąteczną atmosferę. Na początku pani przewodnik oprowadzając nas po tym wspaniałym miejscu opowiadała o jego historii i eksponatach. Uczestniczyliśmy także w pokazie dmuchania i ozdabiania bombek. Następnie uczniowie mogli spróbować swoich sił w ozdabianiu bombek, biorąc udział w specjalnie przygotowanych warsztatach i wykonali bombki, które zabrali na pamiątkę do domu. Na koniec nadszedł czas upragnionych zakupów w bajko-świątecznym sklepie z bomkami, które miały najprzeróżniejsze wzory i kształty, co jeszcze bardziej utrudniało wybór... Warto odwiedzić to miejsce chociaż raz w życiu!