6 grudnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły w mikołajkowych strojach i nastrojach. Oddział przedszkolny oraz kl. 0-III odwiedził wójt Leon Bulak, który poczęstował dzieci cukierkami. A uczniowie w podziękowaniu zaśpiewali piosenki i recytowali wierszyki o Mikołaju. Bardzo dziękujemy panu wójtowi za tak miłą wizytę. To był dopiero początek niespodzianek. Następnie pomocnik w stroju Mikołaja rozdał przedszkolakom i uczniom z kl. 0-IV prezenty w klasach. Starsi uczniowie z kl. V - VIII podczas zajęć z wychowawcą wręczyli prezenty koleżance lub koledze z klasy, którego wcześniej wylosowali. To był bardzo radosny i miły dzień zarówno dla dzieci oraz dorosłych.
Mikołajki
Harcersko – wolontarystyczny wieczór mikołajkowy
5 grudnia 2019 r. zuchy i harcerze z drużyny ,,Złote Gryfy” oraz uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza z okazji Międzynarodowego Dnia Wolonariusza oraz mikołajek uczestniczyli w wieczorze filmowym zorganizowanym przez opiekunów, tj. panie: Joannę Popielec, Annę Jaworską oraz Dorotę Gnieciak. Obecnością zaszczyciła nas również pani Dyrektor – Joanna Pomarańska.
W miłej atmosferze, pogryzając smakołyki, uczniowie obejrzeli wybrane przez siebie filmy animowane, czyli ,,Epokę lodowcową” oraz ,,Sezon na misia”. Wieczór umilił ciepły posiłek w postaci pizzy.
Wszyscy, mimo różnorodności wiekowej, świetnie się bawili i już planują kolejne takie spotkania.
Kiermasz Książek - Zapraszamy!!!
Andrzejkowo
W czwartek 28 listopada członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Misiarz i Kamil Kowalik już od rana częstowali wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły babeczkami czekoladowymi. Babeczki były pieczone od poniedziałku do środy przez uczniów wraz z paniami: Marzenną Hasiec - opiekun świetlicy (grupa starsza) oraz Dominiką Kondras (opiekun samorządu).
Grupa zuchów wraz z opiekunem p. Joanną Popielec zorganizowała zabawy andrzejkowe dla oddziału przedszkolnego - grupa starsza i młodsza. Dzieci miały możliwość zintegrowania się i wspólnej zabawy ze starszymi koleżankami i kolegami.
W godzinach 10.30-13.00 dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. 0-III bawiły się na dyskotece. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie: Karol Daniłowicz i Mateusz Żuk, a dziewczęta Lena Głowacka, Aleksandra Misiarz, Martyna Niedbała oraz Aleksandra Dudek prowadziły zabawy taneczne. W godzinach popołudniowych i wieczornych (16.00 - 20.00) bawili się starsi uczniowie z kl. IV-VIII na dyskotece szkolnej, podczas której opiekę sprawowały: p. Marzenna Hasiec, p. Bożena Chwiejczak, p. Anna Jaworska, p. Małgorzata Banach i p. Dominika Kondras.
"Oblicza Dialogu: Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju"
Turniej piłki nożnej „Gramy dla zwierzaków” w Nieliszu
W dniach 26, 28 i 29 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu odbyły się turnieje halowej piłki nożnej chłopców, „Gramy dla zwierzaków”. Celem cyklu rozegranych turniejów była zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Zamościu. W naszej szkole zbiórką karmy zajął Samorząd Uczniowski wraz z p. Dominiką Kondras, a odbywała się w dniach 04.11-26.11.19 r. Uczniowie kl. I-VIII bardzo chętnie wzięli udział w akcji i zebraliśmy dużo karmy.Każda z uczestniczących drużyn w turnieju przekazała na ten cel zebraną karmę jako wpisowe do uczestnictwa w zawodach. Turnieje zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych w dniach: 26 listopada 2019 – rocznik 2009-2010 – klasy III-IV, 28 listopada 2019 roku – rocznik 2007-2008 – klasy V-VI i 29 listopada 2019 roku – rocznik 205-2006 – klasy VII-VIII.
W rozegranych turniejach zespoły otrzymywały pamiątkowe dyplomy i za zajęcie miejsc I-III puchary. Nagradzano również najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza każdego turnieju, wyróżnieni otrzymywali pamiątkowe statuetki
i dyplomy.W kategorii klasy III-IV – rocznik 2009-2010, udział wzięło 5 drużyn ze szkół w: Nieliszu, Miączyna, Płonki, Złojca i Michalowa. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Drużynę ze szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michałowie reprezentowali: Alex Bochniak, Bartek Sagan, Kacper Piróg – klasa III, Gabriela Bubiłek, Jakub Kawala, Mikołaj Kondras, Jakub Popielec, Kacper Wiącek, Sebastian Kowalski, Julia Kilarska i Roksana Pić – klasa IV. W pierwszym meczu drużyna z Michalowa wygrała 7:0, bramki zdobyli: 3 – Bartek Sagan, 2 bramki – Kacper Wiącek i po 1 bramce strzelili: Kacper Piróg i Gabriela Bubiłek. W drugim meczu ze szkołą w Miączynie ponieśli porażkę 0:6. W meczu numer trzy zawodnicy z Michalowa zremisowali 1:1 z drużyną ze szkoły w Nieliszu, bramkę strzeliła Gabriela Bubiłek. W czwartym meczu zespół z Michalowa również zremisował 0:0 z rówieśnikami ze szkoły podstawowej ze Złojca.
Tabela kocowa:
- SP Miączyn 12 pkt. bramki 24:0
- SP Nielisz 7 pkt. bramki 11:5
- SP Michalów 5 pkt. bramki 8:6
- SP Złojec 4 pkt. bramki 2:9
- SP Płonka 0 pkt. bramki 0:24.
Najlepszym bramkarzem w turnieju wybrano Alexa Bochniaka ze Szkoły Podstawowej z Michalowa, który otrzymał pamiątkowy dyplom
i okolicznościową statuetkę.W kategorii klasy V-VI – rocznik 2007-2008, udział wzięło 7 drużyn ze szkół w: Nieliszu, Miączyna, Płonki, Rudnika, Skierbieszowa, Wierzby i Michalowa. Turniej rozegrano w dwóch grupach A i B. Drużynę ze szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michałowie reprezentowali: Alex Bochniak – klasa III, Gabriela Bubiłek – klasa IV, Mateusz Dusznik, Mikołaj Łoś, Jakub Bartoszczyk, Maja Maciąg – klasa V, Kamil Kowalik, Miłosz Piróg, Nikoalas Sztochel – klasa VI i Julia Kukiełka – klasa VII.
Turniej rozegrano w dwóch grupach. W grupie A rywalizowali uczniowie ze szkół w Nieliszu, Płonki, Rudnika i Miączyna, zaś w grupie
B do wspólnej gry stanęli: Michalów, Skierbieszów i Wierzba.W pierwszym meczu w grupie B drużyna z Michalowa przegrała 0:3 z drużyną ze Skierbieszowa. W drugim meczu tej grupy zawodnicy
z Michalowa ponieśli również porażkę 0:7 z zespołem z Wierzby.Tabele w grupach:
GRUPA A
- SP Miączyn 9 pkt. bramki 10:0
- SP Nielisz 6 pkt. bramki 6:2
- SP Rudnik 3 pkt. bramki 1:6
- SP Płonka 0 pkt. bramki 0:9
GRUPA B
- SP Wierzba 6 pkt. bramki 7:0
- SP Skierbieszów 3 pkt. bramki 3:0
- SP Michalów 0 pkt. bramki 0:10
W meczu o 5 miejsce SP Rudnik wygrał z SP Michalów 1:0 Mecz o 3 miejsce SP Nielisz-SP Skierbieszów zakończył się remis 1:1 po czym odbyła się seria 3 rzutów karnych, której lepiej wykonywali zawodnicy ze Skierbieszowa wygrywając 1:2. W finale zagrały drużyny z Miączyna i Wierzby, zwycięzcą został zespół z Miączyna wygrywając 3:0.
Końcowa klasyfikacja drużyn:
- SP Miączyn
- SP Wierzba
- SP Skierbieszów
- SP Nielisz
- SP Rudnik
- SP Michalów
- SP Płonka
W kategorii klasy VII-VIII – rocznik 2005-2006, udział wzięło 7 drużyn ze szkół w: Nieliszu, Złojca, Płonki, Rudnika, Skierbieszowa, Wierzby i Michalowa. Turniej rozegrano w dwóch grupach A i B. Drużynę ze szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michałowie reprezentowali: Gabriela Bubiłek – klasa IV, Mateusz Dusznik – klasa V, Kamil Kowalik, Miłosz Piróg, Nikoalas Sztochel – klasa VI, Julia Kukiełka, Jagoda Mączka – klasa VII, Karol Daniłowicz, Kacper Radło i Mateusz Żuk – klasa VIII. Turniej rozegrano w dwóch grupach. W grupie A rywalizowali uczniowie ze szkół w Złojcu, Michalowa, Rudnika i Wierzby, zaś w grupie B do wspólnej gry stanęli: Nielisz, Skierbieszów i Płonka.
W pierwszym meczu w grupie A drużyna z Michalowa przegrała 0:6 z drużyną z Wierzby. W drugim meczu tej grupy zawodnicy
z Michalowa zremisowali 0:0 z zespołem z Rudnika. W trzecim meczu grupowym ponieśli porażkę ze Złojcem 0:6.Tabele w grupach:
GRUPA A
- SP Miączyn 9 pkt. bramki 12:0
- SP Nielisz 6 pkt. bramki 9:3
- SP Rudnik 3 pkt. bramki 0:7
- SP Płonka 1 pkt. bramki 0:11
GRUPA B
- SP Nielisz 6 pkt. bramki 4:1
- SP Skierbieszów 1 pkt. bramki 3:0
- SP Płonka 1 pkt. bramki 1:2
W meczu o 5 miejsce SP Rudnik zremisował w regulaminowym czasie gry z SP Płonka 0:0. Po czym nastąpiła seria 3 rzutów karnych, które lepiej wykonywali zawodnicy z Płonki wygrywając 2:1. Mecz o 3 miejsce SP Złojec-SP Skierbieszów zakończył się również remisem 0:0 po czym odbyła się seria 3 rzutów karnych, której lepiej wykonywali zawodnicy ze Złojca wygrywając 1:0. W finale zagrały drużyny z Nielisza i Wierzby, mecz zakończył się remisem 1:1, serię rzutów karnych wygrali gospodarze zwyciężając 4:3.
Końcowa klasyfikacja drużyn:
- SP Nielisz
- SP Wierzba
- SP Złojec
- SP Skierbieszów
- SP Płonka
- SP Rudnik
- SP Michalów
Opiekunem zawodników ze Szkoły Podstawowej z Michalowa był Piotr Szczurek.
Zaproszenie
,,There are more things in Heaven and Earth,
Than are dreamt of in your philosophy.”W. Shakespeare
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie mają zaszczyt zaprosić
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH
na przedstawienie teatralne oparte na dramacie
,,Dziady” cz. II A. Mickiewicza,
które odbędzie się 27.11.2019 r. o godzinie 1800 w auli szkolnej.
Z niecierpliwością czekamy na Wszystkich, którzy wspólnie z nami chcą wziąć udział w teatralnej uczcie pełnej
magii i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.
Organizatorzy
21 listopada 2019r.
Ty też uratuj komuś życie!
#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół.
Celem akcji jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.
Drogi Rodzicu, ważnym aspektem wychowania dziecka jest budowanie wrażliwości prospołecznej. Akcja #KOMÓRKOMANIA ma na celu zwrócenie uwagi na problem, jakim są nowotwory krwi oraz pomoc innemu człowiekowi. Wierzymy, że wspólnie będziemy mogli przekazywać nowemu pokoleniu najważniejsze wartości.
O dawstwie komórek macierzystych
Jako Dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar – szansę, by żyć. Zastanawiasz się, co wydarzy się, kiedy okaże się, że możesz komuś pomóc? Poznaj poszczególne etapy prowadzące do pobrania.
Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej
W 80% przypadków komórki macierzyste pobierane są z krwi obwodowej. Procedura ta stosowana jest w medycynie od 1988 roku.
Pobranie szpiku z talerza kości biodrowej
Szpik pobierany jest z talerza kości biodrowej, a nie, jak się powszechnie uważa, z rdzenia kręgowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE! ZOSTAŃ DAWCĄ!!!
ZAREJESTRUJ SIĘ 21.11.2019r.
Szanowni Rodzice !
Rada Rodziców zwraca się do Rodziców uczniów naszej szkoły o wpłaty na rzecz Rady Rodziców w sugerowanej kwocie 20 zł (co daje jedynie 2 zł miesięcznie).
Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych dzieci, bo one są dla nas najważniejsze!
Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, nagrody itp.
Wszystkim Rodzicom, którzy wspierają finansowo Radę, opłacając składki, serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.
,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”
Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Michalowie z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza od 31.10.2019 r. do 20.11.2019 r. uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.
Koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza, p. Dorota Gnieciak w dniach 15 – 18 listopada 2019 r. przeprowadziła lekcje tematycznie związane z 30. rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, podczas których uczniowie dowiedzieli się, czym są prawa dziecka, jakie osoby i instytucje są odpowiedzialne za gwarantowanie ich praw, a także poznali przykłady osób walczących o prawa najmłodszych na świecie. Ponadto wolontariusze przygotowali gazetki dotyczące w/w dokumentu, a 20 listopada 2019 r. zorganizowano w szkole NIEBIESKI DZIEŃ pod hasłem: # DLA KAŻDEGO DZIECKA. Tego dnia szkoła została ozdobiona niebieskimi dekoracjami, zaś każdy uczeń i pracownik szkoły aktywnie włączył się w obchody rocznicowe, zakładając niebieskie ubrania.
Akcja cieszyła się dużym wsparciem Pani Dyrektor, zainteresowaniem oraz zaangażowaniem ze strony uczniów, rodziców i nauczycieli, za co z całego serca DZIĘKUJEMY!!!
Dorota Gnieciak
„Zawodowy strzał w 10 – wybierz swoją przyszłość” 2019
W dniu15 listopada 2019 r. z inicjatywy Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zespole Szkół Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie odbyła się piąta edycja przedsięwzięcia „Zawodowy strzał w 10 – wybierz swoją przyszłość”. Wśród zaproszonych gości byli: poseł na Sejm RP Pan Tomasz Zieliński, Wicekurator Oświaty Pan Piotr Szczepanik, Wicestarosta Zamojski Pan Witold Marucha, Burmistrz Szczebrzeszyna Pan Henryk Matej, Kierownik LSCDN w Lublinie Pan Artur Gontarz.
Celem organizowanego cyklicznie przedsięwzięcia było wzmacnianie prestiżu szkolnictwa branżowego, pomoc absolwentom szkół podstawowych w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
W wydarzeniu uczestniczyli doradcy zawodowi i uczniowie 45 szkół podstawowych z terenu działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, w tym również uczniowie klasy VIII naszej szkoły. Uczniowie skorzystali z warsztatów i pokazów zawodów w których kształcą Zespół Szkół Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie i Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu, a były to pokazy gastronomiczne, barmańskie, kelnerskie, mechaniczne, geodezyjne, technologii drewna, informatyczne i ochrony środowiska.
Przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznania szkoły, rozmowy z uczniami którzy wybrali naukę w technikum i szkole branżowej, oraz zrobienia pierwszego kroku w swojej zawodowej karierze.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej
im. Św. Jana Pawła II w Michalowie świętują
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Michalowie z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Prawa Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła. Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadził lekcje tematycznie związane z w/w rocznicą, a 20 listopada 2019 r. wolontariusze zorganizują w szkole NIEBIESKI DZIEŃ pod hasłem:
# DLA KAŻDEGO DZIECKA. Tego dnia szkoła zostanie ozdobiona niebieskimi dekoracjami, zaś pożądane jest, aby każdy uczeń aktywnie włączył się w obchody rocznicowe, zakładając niebieskie ubrania.
Liczymy na Was!!!
Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza
wraz z opiekunem, p. Dorotą Gnieciak
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia11 listopada 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości.
Uroczystość rozpoczął wymarsz pocztów sztandarowych sprzed remizy OSP w Sułowie, w tym pocztu naszej szkoły, do kaplicy w Sułowie. O godzinie 12.00 została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej delegacja harcerzy z naszej szkoły złożyła wiązankę pod pomnikiem rozstrzelanych przez Niemców w czasie II wojny światowej 20 więźniów z Zamościa w Źrebcach. O godzinie 13.30 w Starej Remizie miał miejsce występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Wystąpili oni w montażu słowno - muzycznym i dwóch tańcach „Krakowiak” i „Barwy biało-czerwone”- „Dla Niepodległej". W ten sposób upamiętniając 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz oddając hołd tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
Koordynatorami występu uczniów byli: p. Małgorzata Banach, p. Anna Jaworska, p. Dominika Kondras i p. Piotr Szczurek. Nauczycielami, którzy włączyli się w przygotowanie była p. Bożena Chwiejczak, p. Helena Pomarańska, p. Jolanta Daniłowicz, p. Joanna Popielec i p. Ewa Maciąg.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków
W dniu 5 listopada odbył się w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie Dzień Głośnego Czytania. Dzień Głośnego Czytania to jeden z etapów Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.
Początek akcji miał miejsce już we wrześniu kiedy szkoła otrzymała bezpłatne zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomagały zachęcić uczniów do codziennego czytania. Organizatorem tego projektu była sieć sklepów Biedronka, która aktywnie wspierała inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych.
Dzieci każdego dnia czytały fragment historyjki w szkolnej świetlicy i w nagrodę wklejały naklejkę Słodziaka do swojego albumu, dzienniczka. Następnie dzieci rysowały historyjki obrazkowe o przygodach Gangu Słodziaków., a także tworzyły własne Słodziaki z materiałów ekologicznych.
Dla podsumowania akcji dzieci i nauczyciele z edukacji przygotowali na szkolnym korytarzu leśną scenerię z głównym bohaterem „ Magicznym Drzewem Słodziaków”. Drzewo jak i cała sceneria została zrobiona z materiałów nadających się do recyklingu.
Klasa III edukacji wczesnoszkolnej przedstawiła w obecności wszystkich uczniów i p. dyrektor Joanny Pomarańskiej główne cele i założenia akcji i przygotowała do odczytania jeden z rozdziałów książki książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” pt. „Drzewo” .
Po uważnym wysłuchaniu tekstu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych fragmentów książki.
Następnie dzieci rozwiązały krzyżówkę, której pytania oraz hasło końcowe dotyczyły zwierząt żyjących w lesie. Trzy pierwsze osoby, które rozwiązały poprawnie krzyżówkę w nagrodę posadziły w doniczce żołędzie i kasztany.
Kolejny punktem naszego spotkania była aktywność ruchowa. Klasa II przygotowała zestawy ćwiczeń gimnastycznych dla wszystkich członków spotkania.
Kolejnym punktem spotkania był taniec ze Słodziakiem, którego sobie każde dziecko przyniosło na ten uroczysty dzień do szkoły.
Na zakończenie spotkania pani dyrektor zachęcała dzieci do jeszcze częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej, wypożyczania i czytania książek.
I PATRIOTYCZNY RAJD NOCNY
„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”.
Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
10 listopada 2019 r. harcerze drużyny „Złote Gryfy” pod opieką p. Anny Jaworskiej i p. Bożeny Chwiejczak wzięli udział w I Patriotycznym Rajdzie Nocnym organizowanym przez Komendę Hufca ZHP Zamość.
Celem rajdu było uczczenie 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz budzenie zachowań patriotycznych- w tym pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie dla wolnej Ojczyzny.
Zorganizowano trzy trasy: nr 1 – zuchowa, nr 2 - harcerska i nr 3- wędrownicza.
My wyruszyliśmy trasą nr 2. Trasa harcerska prowadziła przez miejscowości Szewnia Dolna – Bliżów– Kaczórki – Jacnia (16 km).
Mimo złej pogody, uczestnicy rajdu dzielnie przemierzali trasę, która często wiodła przez tereny pełne kałuż i błota.
Gdy dotarliśmy do celu, czekał już na nas ciepły posiłek, który spożywaliśmy przy ognisku w Jacni. Posileni grochówką i rozgrzani gorącą herbatą, stanęliśmy do uroczystego apelu, podczas którego zostały wręczone pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom rajdu.
Po zakończeniu apelu, część drużyn udała się do domów. Natomiast drużyny z Zamościa wzięły udział w apelu, który odbył się na Rynku Wielkim w Zamościu.
Harcerze wracali do swych domów zmęczeni, ale pełni wrażeń.
Anna Jaworska
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.
Wraz z ponad 14,5 tys. szkół i placówek oświatowych nasza szkoła zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Akcja zorganizowana została przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. Polegała na tym, że 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11wraz z blisko 3 milionami uczniów oraz 300 tys. nauczycieli z kraju i za granicy odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Przedsięwzięcie to było kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.
Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano o trzech najważniejszych powstaniach narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie klasy III-VIII recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Dzieci z klasy ”0” tańczyły „Krakowiaka”, a uczennice z klasy VI, VII i VIII wystąpiły w tańcu „Barwy biało-czerwone”.
Występy uczniów pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Koordynatorami przedsięwzięcia byli: p. Małgorzata Banach, p. Anna Jaworska, p. Dominika Kondras i p. Piotr Szczurek. Nauczycielami, którzy włączyli się w przygotowanie akademii była p. Bożena Chwiejczak, p. Helena Pomarańska, p. Jolanta Daniłowicz, p. Joanna Popielec i p. Ewa Maciąg.
link do akademii: https://www.youtube.com/watch?v=5l2_G55iyR8
Ogłoszenie
Dnia 11 listopada 2019r. odbędą się gminne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
1200 – Msza św. w kaplicy w Sułowie
ok. 1300 – część artystyczna w wykonaniu uczniów SP im. Św. Jana Pawła II w Michalowie w remizie OSP w Sułowie.
Zapraszamy wszystkich chętnych.
Zaproszenie
Dnia 8 listopada 2019r. o godz. 1100 odbędzie się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Podczas akademii o godz. 1111 wspólnie odśpiewamy Hymn Polski.
Inicjatywa wspólnego śpiewania hymnu, w bieżącym roku, odbywa się pn. „Szkoła do Hymnu” i jest, jak w latach ubiegłych, objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Zapraszamy Grono Pedagogiczne, Rodziców oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w organizowanych przez szkołę przedsięwzięciach.
„ZADUSZKOWE OGNIE”
- 1
31.10.2019 r. w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, harcerze drużyny „Złote Gryfy” udali się na cmentarz parafialny w Bodaczowie, aby odwiedzić groby i zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli.
W trakcie pobytu na cmentarzu odwiedziliśmy groby m.in. p. Anny Słomińskiej, Janiny i Bolesława Hałasów, Alfredy Pańczyk. Zaangażowanie harcerzy zostało zauważone przez osoby odwiedzające groby swoich bliskich. Dziękowali oni uczestnikom akcji za ich oddanie i pamięć.
Następnie harcerze wzięli czynny udział we mszy świętej. Aleksandra Mach przeczytała czytanie, zaś Kamila Nizio zaśpiewała psalm responsoryjny oraz aklamację: Alleluja. Po zakończeniu liturgii, rozpoczął się różaniec w intencji zmarłych. Tutaj także harcerze oraz nowo powstała grupa zuchów uczestniczyła czynnie, prowadząc modlitwę różańcową, podczas której w wypominkach także polecano zmarłych nauczycieli.
W ten sposób harcerze uczcili pamięć tych, którzy wychowywali i uczyli ich starszych kolegów i koleżanki.
Tej akcji harcerskiej towarzyszyła atmosfera zadumy, skupienia i refleksji.
Próbna ewakucja
Dnia 30 października 2019r. o godz. 815 odbyła się próbna ewakuacja z udziałem inspektora BHP i P.Poż. p. Pawła Musura. Wszystko przebiegło sprawnie, uczniowie znają zasady zachowania się podczas ewakuacji.
Archiwum Aktualności