W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą zawieszenia zajęć w przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny
dyrektor szkoły 691 712 540
sekretarka 504 221 097
lub adres mailowy szkoły: skolka@poczta.onet.pl
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą zawieszenia zajęć w przypadku pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny
dyrektor szkoły 691 712 540
sekretarka 504 221 097
lub adres mailowy szkoły: skolka@poczta.onet.pl
Informujemy, że od 12 do 25 marca 2020 funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu,
Uczniu,
W razie pytań i wątpliwości proszę dzwonić pod numer telefonu 84 682 15 96 lub 691 712 540
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie ogłasza nabór uczniów
do pierwszej klasy szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2020/2021
Druki zgłoszeń o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych ( w tym również o kontynuację nauki), druki zgłoszeń o przyjęcie ucznia do kl. I oraz obowiązujące terminy są do pobrania w zakładce rekrutacja lub w sekretariacie szkoły.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, by uczcić ten dzień, w pierwszym tygodniu marca 2020 r., na naszych, szkolnych korytarzach zorganizowano wystawę poświęconą pamięci „Żołnierzy Wyklętych – Żołnierzy Niezłomnych”. Mogliśmy poznać sylwetki walczących i przybliżyć sobie informacje dotyczące działalności Polskiego Podziemia Niepodległościowego w okresie powojennym. Dodatkowo w klasach V-VIII przeprowadzone zostały lekcje historii poświęcone działalności „Wyklętych” i ofiar jakie ponieśli w walce o wolną Polskę.
Wszystkie te działania odbywały się pod okiem nauczyciela historii - p. Małgorzaty Bil.
W dniu 5 marca 2020 roku odbył się Gminny Turniej halowej piłki nożnej drużyn mieszanych szkół podstawowych o Puchar Wójta Gminy w Sułów. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa
w Sułowie. W turnieju udział wzięły szkoły podstawowe z terenu Gminy Sułów: z Tworyczowa, Michalowa
i Sułowa. Szkołę Podstawową w Michalowie reprezentowali: Gabriela Bubiłek kl. IV, Miłosz Piróg, Nikolas Sztochel, Kamil Kowalik, Jakub Kilarski kl. VI, Julia Kukiełka, Jagoda Mączka, Karol Daniłowicz, Mateusz Wasylko, Julia Głowacka i Mateusz Żuk kl. VIII. Opiekunem był Piotr Szczurek.
W turnieju rozegrano łącznie 6 meczów systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywano 2x10 minut. Drużyna w turnieju zajęła drugie miejsce.
Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców turnieju halowej piłki nożnej został Nikodem Żuk (SP Sułów), najlepszym bramkarzem został Marcel Momot (SP Sułów), najlepszym zawodnikiem została Jagoda Mączka (SP Michalów), zaś nagrody fair-play otrzymali: Natalia Walas (SP Tworyczów), Krystian Łapa (SP Tworyczów) i Gabriela Bubiłek (SP Michalów).
Zawodnicy wyróżnieni otrzymali dyplomy, medale i puchary. Wszyscy uczestnicy turnieju uczestniczyli w drobnym poczęstunku. Dyplomy, puchary i medale ufundował Wójt Gminy
Sułów, pan Leon Bulak, wręczając je wspólnie z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Sułowie i opiekunami wszystkich drużyn.
Dnia 13 lutego 2020r. trzech uczniów z naszej szkoły (Maciej Pióro- kl. VI, Martyna Niedbała- kl. VI i Aleksandra Dudek- kl. VIII) przystąpili do II etapu Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu. W listopadzie odbył się I etap-szkolny, który wyłonił w/w uczniów.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu z inicjatywy nauczyciela języka angielskiego -Barbary Rybczyńskiej przy współpracy z nauczycielem języka angielskiego – Moniką Kaznowską oraz Agnieszką Wnuk. Sponsorem nagród książkowych jest Wydawnictwo Express Publishing.
Cele konkursu:
1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim.
2. Stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji.
3. Przybliżenie gramatyki, słownictwa i wyrażeń komunikacyjnych związanych z życiem codziennym.
4. Kształtowanie umiejętności językowych takich jak: czytanie, słuchanie ze zrozumieniem.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Martyna Niedbała. Uczennicy gratulujemy i życzymy sukcesu na kolejnym etapie.
03 marca 2020 r. w Remizo-świetlicy w Sułowie odbyły się 43. Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
Celem niniejszego konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów pożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz pozyskanie wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Organizatorami Turnieju był Wójt Gminy Sułów oraz OSP w Sułowie. Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych,
II grupa- uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII.
Do eliminacji zgłosiły się: Szkoła Podstawowa z Kol. Tworyczów, Szkoła Podstawowa z Sułowa i Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II z Michalowa.
Zamierzeniem Gminnych Eliminacji Turnieju było wyłonienie jednego zawodnika z poszczególnych grup wiekowych do Eliminacji Powiatowych.
Każda ze szkół mogła wystawić 3 zawodników.
Z naszej szkoły w kategorii I grupy wiekowej wzięli udział: Jakub Bartoszczyk (kl. V), Mikołaj Łoś (kl. V) i Łukasz Kukułowicz (kl.VI)
W Kategorii II grupy wiekowej wzięli udział: Agata Bąk (kl. VIII), Amelka Mikuła ( kl. VIII) i Karol Daniłowicz (kl. VIII).
Do konkursu uczniów przygotowała p. Anna Jaworska
Eliminacje przeprowadzono w formie testów składających się z 20 pytań.
Komisja w składzie: Zbigniew Goleniak – Komendant Gminny oddziału Gminnego OSP RP w Sułowie, Tomasz Bartnik – Prezes OSP , Irena Dudek sekretarz oddziału Gminnego OSP RP w Sułowie, Anna Godzisz – nauczyciel SP Kol. Tworyczów, Izabela Wyrostkiewicz – nauczyciel SP w Sułowie i Anna Jaworska – nauczyciel w SP im. św. Jana Pawła II w Michalowie, sprawdziła prace poszczególnych uczestników, po czym ogłosiła wyniki.
Uczeń Łukasz Kukułowicz z klasy VI Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II zajął II miejsce. Jakub Bartoszczyk z klasy V – III miejsce.
Agata Bąk z klasy VIII zajęła III miejsce.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Dnia 02.03.2020 roku (tj. poniedziałek) uczniowie z klas I-III edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie udali się wraz z wychowawcami do Zamościa na spektakl teatralny pt. „Piotruś Pan”. Inscenizacja została przygotowana przez aktorów Wrocławskiego Teatru Narodowego im. Adama Mickiewicza.
W wyjeździe wzięło udział 30 uczniów. Opiekę sprawowały p. Jolantą Daniłowicz i p. Ewą Maciąg. Kierownikiem wycieczki była p. Joanna Popielec.
Spektakl wyróżniał się zabawną akcja, pełną humoru sytuacyjnego i słownego. Wesoła muzyka oraz dekoracje sprawiły, że dzieci z ciekawością śledziły losy Piotrusia i Wendy. Mogły też choć na chwilę przenieść się do magicznej krainy marzeń zwanej Nibylandią i przeżywać niezwykłe przygody tytułowego bohatera, który pragnął na zawsze pozostać małym chłopcem.
Mimo niekorzystnych warunków lokalowych, bo sztuka odbyła się w sali gimnastycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu spektakl bardzo się dzieciom podobał.
29.02.2020 r. grupa harcerzy z drużyny „Złote Gryfy” wraz z drużynową p. Anną Jaworską oraz p. Bożeną Chwiejczak i p. Beatą Krukowską-Mach wzięła udział w Zimowym Rajdzie „Wzgórzami Roztocza”, zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Zamościu.
Celem rajdu było: poznanie walorów turystyczno-krajobrazowych Roztocza Środkowego, zdobywanie punktów do odznak krajoznawczych, popularyzacja odznak krajoznawczych, propagowanie wiedzy ekologicznej, integracja braci turystycznej.
Uczestnicy rajdu przemierzali szlaki dwoma trasami:
Trasa 1 (Źródła Sopotu - Wzg. Kamień - Stanisławów - 6 km.)
Trasa 2 (Słoneczna Dolina - Kaplica św. Rocha - Las Kobylanka - Stanisławów – 6 km)
Nasza grupa rozpoczęła rajd w Słonecznej Dolinie. Pierwszy postój miał miejsce przy kaplicy św. Rocha w Krasnobrodzie. Tam nasz przewodnik – p. Andrzej Dziaduszek przybliżył historię tego miejsca oraz opowiedział legendę o św. Rochu. Następnie wędrowaliśmy przez Las Kobylanka. Podziwialiśmy naprzemiennie krajobraz zimowy i wiosenny. Podczas postojów, gdzie leżał śnieg, uczestnicy rajdu rzucali się śnieżkami, a nawet ulepili małego bałwana.
W czasie wędrówki mogliśmy również usłyszeć skrzydlatego zwiastuna wiosny – skowronka.
Po dotarciu na metę w Stanisławowie, można było się posilić upieczonymi kiełbaskami, napić się herbaty malinowej oraz wziąć udział w różnych konkursach.
Mimo błotnistej drogi, wszyscy byli zadowoleni z rajdu. Zdrowi i cali wróciliśmy do swoich domów.
26 lutego to Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci w naszym przedszkolu obchodziły święto znanych prehistorycznych stworzeń. Wychowankowie przynieśli dinozaury, a wychowawczyni przygotowała encyklopedię i albumy o tych wymarłych zwierzętach. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły jak wyglądały oraz poznały ich różne nazwy. Dowiedziały się, że dinozaury były to zwierzęta zamieszkujące Ziemię miliony lat temu. Wymarły na długo przed pojawieniem się człowieka. Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne z wykorzystaniem sylwet dinozaurów. W masie solnej odciskały łapę dinozaura. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne. Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii z Dnia Dinozaura obchodzonym w naszym przedszkolu.
Helena Pomarańska
Dnia 25 lutego 2020r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie wzięli udział w XIX Konkursie Gramatyczno-Ortograficznym w Szkole Podstawowej w Sułowie.
W konkursie międzyszkolnym uczestniczyli uczniowie z klas II i III edukacji wczesnoszkolnej z trzech szkół podstawowych leżących na terenie gminy Sułów ( Michalów, Tworyczów i Sułów).
W początkowym etapie wychowawczyni klasy drugiej i trzeciej przeprowadziły eliminacje klasowe. W wyniku ich zostali wyłonieni uczniowie wykazujący się dużą wiedzą z zakresu gramatyki i ortografii. Następnie czworo uczniów, po dwoje z każdej klasy udało się do szkoły w Sułowie pod opieką p. Joanny Popielec, aby spróbować swoich sił.
Uczennice do konkursu przygotowywały wychowawczynie p. Ewa Maciąg i p. Joanna Popielec we współpracy z rodzicami.
Zwycięzcami konkursu zastali:
I miejsce – Antonina Gnieciak , klasa III;
II miejsce – Gabriela Nizio, klasa III;
III miejsce – Nina Gabryel, klasa II.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne pamiątki. Na zakończenie odbyła się wspólna sesja zdjęciowa.
Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.
24.02.2020 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.
W uroczystości wzięli udział: pani dyrektor – Joanna Pomarańska, wychowawca klasy I – Jolanta Daniłowicz wraz ze swoimi uczniami, p. Joanna Popielec oraz organizatorzy.Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy V i VII. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.
Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, zaś uczennica odgrywająca rolę książki, dokonała pasowania każdego ucznia.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na koniec tej niezwykłej lekcji wypożyczyli wybrane przez siebie książki.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po tym wydarzeniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
21.02.2020r. odbył się Międzyszkolny Konkurs „Smakuj zdrowie” organizowany przez ZS Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie.
Celem konkursu było rozwijanie u uczniów zainteresowania własnym zdrowiem, pogłębianie wiedzy o prawidłowym odżywianiu się, dostrzeganie i rozumienie czynników wpływających na stan zdrowia, popularyzacja zdrowego stylu życia.
Każdą szkołę uczestniczącą w zmaganiach konkursowych reprezentowały trzyosobowe zespoły złożone z uczniów klas VIII. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu wiedzy złożonego z 50 pytań na temat odżywiania się oraz części praktycznej dotyczącej rozpoznawania warzyw i owoców, wykrywania związków organicznych w materiale roślinnym.
Do konkursu przystąpiło 13 drużyn. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła IIw Michalowie reprezentował jeden zespół w składzie: Aleksandra Dudek, Amelia Mikułai Karol Daniłowicz.
Dziękuję uczniom za udział w konkursie oraz pani Bożenie Chwiejczak za opiekę nad uczniami.
Marta Misiarz
„Kilogram magii, dwieście gramów tajemnicy, cztery kostki grozy, garść strachu, do tego szczypta dobrego humoru z nutą edukacji i dwie łyżki tradycji z domieszką mądrości ludowych” – oto najkrótszy przepis na spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, który uczniowie klas IV i V mieli okazję obejrzeć 20.02.2020 r. w OSiR w Zamościu. Opiekę nad uczniami sprawowały polonistki: p. Małgorzata Bil i p. Dorota Gnieciak
Znana nam z legend historia szlachcica, który zawarł pakt z diabłem, została zaprezentowana w niezwykle interesujący sposób. Twardowski zaprzedał duszę diabłu w zamian za wiedzę i znajomość magii, pragnął zaistnieć, chciał ciągle więcej, był głodny wiedzy, sławy, chciał być najmądrzejszy, najlepszy we wszystkich dziedzinach. Ale czy to możliwe? Każdy widz musi sam znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Przesłanie sztuki odnosi się do dzisiejszych czasów. Niektórzy chcą zdobyć władzę, bogactwo i sławę za wszelką cenę. Pamiętajmy, że cel nie uświęca środków i że droga przez życie „na skróty” nie może skończyć się dobrze.
Spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Barwne kostiumy (szczególnie podobały nam się czarownice), ciekawa scenografia, znakomita gra aktorów, oprawa muzyczna oraz multimedialne efekty specjalne i wzruszająca piosenka finałowa sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w naszej pamięci.
„Willa Rózin” to spektakl teatralny Fundacji Banina w reżyserii Bartłomieja Miernikan, który 19 lutego o godz. 11.00 obejrzeli w Mejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie nasi uczniowie z kl. VI-VIII wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Banach i p. Dominiką Kondras. Tematem pokazu była pomoc Róży Zamoyskiej – żony ordynata Jana Zamoyskiego dla dzieci z obozu przejściowego w Zwierzyńcu w czasie II wojny światowej.
Realizatorzy zaznaczyli: „Uważamy, że ważne jest, by uczyć młodych ludzi o postawach patriotycznych, o miejscach, w których żyją, o ludziach, którzy zaznaczyli się w historii regionu. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy na temat ratowania dzieci z zagłady, podnoszenie poziomu świadomości młodych ludzi w zakresie tematyki historycznej związanej z regionem, w którym dorastają.”
Do pracy nad spektaklem poza aktorami (Nikola Palej, Emilia Goryl, Hubert Dyl, Patryk Pawelec), zaproszono młode osoby z powiatów zamojskiego i biłgorajskiego (Alicja Stankiewicz, Eliza Muca), a także młodzież z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu (Sandra Policha, Denis Jakubowski). Po przedstawieniu odbyła się rozmowa między twórcami, aktorami a widownią. Spektakl był niesamowicie poruszający i dotarł do wyobrażni młodzieży.
14 lutego 2020 r. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie wraz z wychowawczyniami: p. Bożeną Chwiejczak i p. Dorotą Gnieciak oraz Panią Dyrektor Joanną Pomarańską wzięli udział w I Festiwalu Książki Regionalnej ,,Z miłości do książek” w Sąsiadce.
Uczniowie mieli okazję pograć w gry planszowe oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których własnoręcznie wykonywano zakładki do książek metodą decoupage. Odwiedzili też lokalną Izbę Pamięci, gdzie oglądali różnorodne źródła historyczne, m.in. obrazy, starodruki, zdjęcia, stroje ludowe, narzędzia rzemieślnicze itp. Część młodzieży uczestniczyła również w panelu dyskusyjnym na temat ,,Jak i czy warto wydać książkę?”, w którym gośćmi byli nauczyciele z naszej szkoły: p. Piotr Szczurek oraz p. Elżbieta Matysiak.
Miłe wrażenia czytelnicze, artystyczne, a także możliwość integracji uczniów z terenu Gminy Sułów i wspólny poczęstunek sprawiły, że wszyscy z pewnością wezmą udział w drugiej edycji festiwalu już za rok.
Dorota Gnieciak
Dnia 07.02.2020 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Michalowie odbyło się spotkanie z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym p. Markiem Maciągiem, pracownikiem Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Szczebrzeszynie.
Ratownik przybył do naszej szkoły na zaproszenie p. Anny Jaworskiej w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa w klasie VIII oraz do uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.
Temat spotkania brzmiał: „Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”.
Na początku spotkania Pan Marek przekazał podstawowe informacje na temat pierwszej pomocy. Następnie udzielił instruktażu jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej) oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.
Po udzielonym instruktażu, uczniowie mogli przećwiczyć cały schemat udzielania pierwszej pomocy.
Ratownik medyczny przekazał również informacje na temat krwotoków, złamań, zadławień oraz wyjaśnił jak postępować w takich przypadkach.
W ocenie uczniów lekcja była ciekawa i wartościowa. Byli oni zadowoleni ze spotkania z ratownikiem.
Anna Jaworska
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz koła plastycznego po raz kolejny włączyli się w akcję ,,Złóż Serca dla Hospicjum”.
Młodzież w styczniu składała serduszka, które 14 lutego 2020 r. wolontariusze z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci będą roznosić w Nowej Hucie. Serduszka w ilości 1100 wysłane 7 lutego 2020r. są takim naszym listem, wysłanym w Małopolskę jako dowód sympatii i wsparcia dla Podopiecznych hospicjum.
Bożena Chwiejczak
Dorota Gnieciak
01.02.2020 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Michalowie odbyło się szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy dla drużyny harcerskiej „Złote Gryfy”.
Szkolenie to przeprowadził ratownik medyczny Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego – p. Marek Maciąg.
Na początku spotkania, drużynowa przeczytała gawędę pt. „Pamiętaj o tym, co ważne”, która dotyczyła niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Następnie p. Marek udzielił instruktażu jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej) oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Każdy z uczestników mógł poćwiczyć RKO na fantomie.
Ratownik medyczny przekazał również informacje na temat krwotoków, złamań, zadławień oraz jak postępować w takich przypadkach.
Na koniec spotkania harcerze wyrazili wdzięczność p. Markowi za przeprowadzenie szkolenia, wręczając mu podziękowanie w formie pisemnej wraz ze skromnym upominkiem.
Natomiast drużynowa, wszystkim harcerzom rozdała zdobytą sprawność „Pomocna dłoń”.
Powered by aSc EduPage