Bezpieczny powrót do szkół - wskazówki dla Rodziców
UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie zaprasza uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - 1 września 2020r.
W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym prosimy uczniów i rodziców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole.
Uczniowie oraz rodzice przed wejściem do budynku szkoły dezynfekują ręce.
Rodzice zakładają posiadaną maseczkę zasłaniając usta i nos.
Ze względu na bezpieczeństwo dopuszcza się obecność 1 rodzica na terenie szkoły (oddziały przedszkolne, klasa I).
Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w sali przebywają wyłącznie nauczyciele, uczniowie kl. I-VIII oraz rodzice uczniów kl. I.
Rodzice uczniów klas II - VIII pozostają przed budynkiem szkoły.
Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udają się do klas.
Harmonogram:
8.00 - Msza Św. w Kościele Parafialnym w Bodaczowie;
9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami i wychowawcą grupy w sali oddziału przedszkolnego;
9.00 - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów kl. I-VIII (aula) ;
9.30 - spotkanie wychowawców z uczniami ( w poszczególnych klasach);
9.30 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami (aula).
Aplikacja ProteGO Safe
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.
ProteGo_Safe_list_MEN_i_GIS(2).pdf
link do apikacji
Tytuły podręczników do religii
Do klasy „0”, I i V jest nowa podstawa programowa do religii i nowe podręczniki – zaznaczone na czerwono. Reszta ma takie same podręczniki jak w ubiegłym roku – można odkupić od starszych kolegów.
Młodsza grupa przedszkolna: „Spotkania dzieci Bożych”; Wydawnictwo Jedność;
6-latki (klasa 0): „Tak! Jezus mnie kocha”. Wydawnictwo Jedność;
Klasa I: „Poznaję Boży świat”. Wydawnictwo Jedność;
Klasa II: „Idziemy do Jezusa”. Wydawnictwo Jedność;
Klasa III: „Jezus jest z nami”; Wydawnictwo Jedność;
Klasa IV: „Miejsca pełne BOGActw”; Wydawnictwo Jedność;
Klasa V: „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”. Wydawnictwo Jedność;
Klasa VI: „Tajemnice BOGAtego życia”. Wydawnictwo Jedność
Klasa VII: „Spotykam Twoje Słowo”; Wydawnictwo Gaudium
Klasa VIII: „Z Tobą idę przez życie”; Wydawnictwo Gaudium
Pamiętamy! 1 sierpnia 1944r.
Informacja MEN
31 lipca br. każdemu absolwentowi szkoły podstawowej zostanie przekazane zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty Na wniosek rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty może być przesłany przez dyrektora szkoły podstawowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. poczty e-mail).
Absolwenci szkół podstawowych będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klasy VIII otrzymali od dyrektora szkoły.
Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 31 lipca br. od godz. 10:00.
Najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.
- Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:
a) przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty ALBO b) przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
- 12 sierpnia br. ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.
- Od 13 sierpnia do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (do 4 sierpnia). W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zdający przedkłada również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
Szczegóły dotyczące harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 są dostępne na:
- stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (https://www.gov.pl/web/ edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021)
- stronach internetowych kuratoriów oświaty
- stronach internetowych poszczególnych szkół ponadpodstawowych
"Moje kosmiczne wakacje" - konkurs dla uczniów szkół podstawowych
W dniu 20 lipca 2020 r. Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła konkurs dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem: „Moje kosmiczne wakacje”. Prace w ww. konkursie można nadsyłać do dnia 2 października br. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, zainteresowanych tematyką związaną z przestrzenią kosmiczną.
Przygotowane prace powinny dotyczyć wspomnień z wakacji – tych prawdziwych lub tych wymarzonych, w powiązaniu z szeroko rozumianą tematyką poznawania Wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej, korzystania z technologii kosmicznych w życiu codziennym. Technika prac – dowolna (m.in. formy literackie, plastyczne, techniczne, muzyczne, prezentacje, pliki audio, video, itp.).
Pracę można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci). Kryteria oceny: walory artystyczne, zgodność z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu, wykorzystanie technologii (starsza grupa).
Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie:polsa.gov.pl/wydarzenia/13-ostatnie/1277-moje-kosmiczne-wakacje-konkurs-polsa-dla-dzieci-ze-szkol-podstawowych
Informacja dla ósmoklasistów!
Informuję, że zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty będą do odbioru w dniu 31 lipca 2020r. w godz. 7.30 - 12.30 w sekretariacie szkoły.
Dyrektor szkoły
Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Kierunek lubelskie krajobrazy"
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny na najlepszą fotografię przyrodniczą z regionu lubelskiego „Kierunek lubelskie krajobrazy” pod honorowym patronatem Ministra Środowiska.
Zamierzeniem przedsięwzięcia jest promocja potencjału przyrodniczego naszego regionu, edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe zlokalizowane w granicach województwa lubelskiego, a także inspirowanie ich do działań na rzecz ochrony środowiska.
Konkurs realizowany w czterech kategoriach:
1. „Poleski Park Narodowy”
2. „Roztoczański Park Narodowy”
3. „Lubelskie Parki Krajobrazowe”
4. „Lubelskie pszczoły i pasieki”.
Konkurs ma charakter otwarty, może brać w nim udział każda zainteresowana osoba, która profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się fotografią.
Uczestnik może zgłosić maksymalnie po trzy fotografie w każdej z kategorii konkursowych. Fotografie należy wykonać w dniach od 3 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r., a zgłosić do 7 września 2020 r. https://www.lubelskie.pl/srodowisko/
Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie.
#gaszynchallenge
Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie gm. Sułów dziękują Szkole Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie za nominację do udziału w #gaszynchallenge
Do wykonania zadania nominujemy:
1. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Michalowie gm. Rachanie
2. Szkołę Podstawową w Sułowie
3. Szkołę Podstawową w Tworyczowie
Bezpieczeństwo podczas wakacji
Poradniki i pomocne informacje w zakresie bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji można znaleźć na stronach m.in.Ministerstwa Edukacji Narodowej - bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2
Finaliści konkursu DOŚWIADCZ FIZYKI
W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa w Złojcu we współpracy z Pracownią Dydaktyki Fizyki UMCS w Lublinie ogłosiła VII edycję konkursu fizycznego „ Doświadcz fizyki”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII z południowo – wschodniej części regionu lubelskiego obejmującej powiaty: krasnostawski, zamojski, biłgorajski, chełmski, tomaszowski, hrubieszowski.
W konkursie uczniowie prezentują samodzielnie przygotowane, ciekawe doświadczenia fizyczne, które można wykonać za pomocą prostych przedmiotów codziennego użytku lub urządzeń i zestawów zbudowanych prostymi metodami.
Podstawowe cele konkursu to:
- Rozbudzanie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania fizyką.
- Motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy.
- Kształcenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.
- Kształcenie umiejętności planowania, przygotowywania i prezentowania ciekawych doświadczeń;
- Zachęcenie do współzawodnictwa.
- Przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień.
W roku 2020 konkurs z powodu zagrożenia epidemicznego odbył się online. Uczniowie przedstawili opis doświadczeń w wersji elektronicznej oraz film z wykonanego doświadczenia.
Do finału VII edycji konkursu zakwalifikowani zostali autorzy najlepszych propozycji.
Doświadczenia oceniała komisja złożona z nauczycieli fizyki w szkołach ponadpodstawowych pod przewodnictwem dra Waldemara Bereja – Kierownika Pracowni Dydaktyki Fizyki UMCS.
Ze Szkoły Podstawowej w Michalowie finalistami VII edycji konkursu zostali:
- Daniłowicz Karol (Łuk elektryczny )
- Grela Aleksandra (Zaczarowana spirala )
- Mikuła Amelia (Krążek Newtona )
- Mach Aleksandra (Gumka na nitce )
- Kukiełka Julia (Model poduszkowca, Zjawisko odrzutu )
- Smyl Natalia (Nurek Kartezjusza, Wahająca się świeczka)
Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz upominki od UMSC w Lublinie.
PRACE UCZNIÓW- Julia Kukiełka
- Aleksandra Mach
- Aleksandra Grela
- Natalia Smyl
- Karol Daniłowicz
- Amelia Mikuła
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Zabytki krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych”
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów językiem niemieckim, językiem angielskim oraz kulturą tych krajów oraz rozbudzanie wrażliwości artystycznej i kreatywności młodzieży.
Konkurs skierowany był do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych.
Jury w składzie: Małgorzata Chomicka (nauczycielka języka niemieckiego), Rafał Sudołowicz (nauczyciel języka angielskiego) oraz Paweł Łosiewicz (absolwent szkoły plastycznej i architekt) wyłoniło zwycięzców.
Kategoria: ZABYTKI KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
I miejsce
Kamila Szyduczyńska (SP Bodaczów) za pracę pt. Berlin Bodemuseum
II miejsce
Aleksandra Mach (SP Michalów) za pracę Burg Guttenberg
Laura Siemko (SP Bodaczów) za pracę Der Berliner Dom
III miejsce
Kamila Nizio (SP Michalów) za pracę Schloss Chillon- Schweiz
Natalia Smyl (SP Michalów) za pracę Deutschsprachige Länder
Igor Mach (SP Bodaczów) za pracę Sehenswürdigkeiten der Deutschsprachigen Länder
Wyróżnienie
Agata Kłus (SP Bodaczów) za pracę Die Bastei
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Dorota Jarosz
Życzenia od Wójta Gminy Sułów p. Leona Bulaka
List Wojewody Lubelskiego na zakończenie roku szkolnego
Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy administracji,
Pracownicy organów prowadzących, Drodzy Rodzice i Uczniowie,
z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowanych w roku szkolnym 2019/2020 pragnę złożyć gratulacje oraz najserdeczniejsze życzenia wszystkim Państwu tworzącym społeczność szkół i placówek oświatowych w województwie lubelskim.
Za nami wyjątkowy rok szkolny. Po miesiącach nauki i wytężonej pracy w trudnych okolicznościach dyktowanych przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, nadszedł czas zasłużonego odpoczynku. Wierzę, że rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich przede wszystkim bezpieczne, zdrowe i pełne radości, a także staną się źródłem pięknych wspomnień oraz dalszego rozwoju na miarę talentów i marzeń.
Słowa uznania kieruję do Dyrektorów, Nauczycieli i Wychowawców. Dziękuję Państwu za codzienne zaangażowanie, troskę o dobro uczniów oraz odpowiedzialność w działaniach edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. Doceniam świadomość pełnionej misji oraz dbałość o właściwe pokierowanie zdolnościami młodych ludzi, tak, aby nauka przyniosła efekty dla nich samych, ale także dla całego społeczeństwa.
Pracownikom organów prowadzących szkoły oraz instytucji i organizacji wspomagających ich funkcjonowanie dziękuję za wspólne działanie na rzecz rozwoju, otwartość na globalne wyzwania i dbałość o unowocześnianie polskiej szkoły przy jednoczesnym umocnieniu jej na fundamencie trwałych wartości.
Rodzicom i Opiekunom dziękuję za wspieranie wysiłków nauczycieli, efektywną współpracę ze szkołami oraz mądre towarzyszenie dzieciom i młodzieży w stawianiu kolejnych kroków na drodze edukacji szkolnej. Uczniom i Absolwentom gratuluję zaś wspaniałych osiągnięć i dobrych wyników w nauce oraz dziękuję za entuzjazm, z jakim zdobywaliście wiedzę i kształtowaliście umiejętności.
Wszystkim Państwu składam najlepsze życzenia udanego, wakacyjnego odpoczynku!
Z wyrazami szacunku,
Wojewoda Lubelski
/-/ Lech Sprawka
Wakacje ! Bądźcie bezpieczni.
Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.
Dziękując za wysiłek i współpracę życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były bezpieczne, radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.
Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Do zobaczenia we wrześniu .
Joanna Pomarańska
Dyrektor szkoły
List Ministra Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.
Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.
Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.
Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.
Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.
Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.
Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.
Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Spokojnych i bezpiecznych wakacji!
Z serdecznymi pozdrowieniami
Dariusz PiontkowskiMinister Edukacji Narodowej
List Lubelskiego Kuratora Oświaty
Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy,Przedstawiciele organów prowadzących Drodzy Uczniowie i Absolwenci
Dla szkolnych społeczności, zwłaszcza dla uczniów, każdy rok nauki jest ważny i niepowtarzalny. Kończy się etap wytężonej pracy, realizacji wyznaczonych celów mierzonych wynikami promocji, egzaminów czy konkursowych osiągnięć. Zakończenie zajęć roku szkolnego 2019/ 2020 odbywa się w czasie walki z pandemią, która zaburzyła cały dotychczasowy porządek i postawiła przed nami wyzwania, aby żyć, pracować i uczyć się zupełnie inaczej, niż dotychczas. Wierzę jednak, że te ostatnie trudne tygodnie nie przesłoniły wcześniejszych miłych wspomnień szkoły jako ważnego miejsca edukacyjnych spotkań a nowe doświadczenia wykorzystamy jako szansę na wzmocnienie naszych zawodowych kompetencji. Na progu zbliżających się wakacji wszystkim Państwu pragnę podziękować za trud całorocznego wysiłku oraz złożyć najlepsze życzenia.Uczniom gratuluję wszystkich sukcesów - tym trudniej było je osiągnąć w czasie podjętej przez Was, przy wsparciu nauczycieli, zdalnej nauki. Zdawaliście w ostatnich miesiącach tego roku niełatwy sprawdzian z samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój; cieszę się, że rozumiecie, jak wiele zależy od wykorzystania szansy, którą daje Wam szkoła. Życzę, by nie kojarzyła się Wam ona tylko z obowiązkami, ale była również miejscem, do którego chętnie – mam nadzieję – będziecie mogli wrócić po wakacjach. Tym, którzy zdawali ważne egzaminy, życzę jak najwyższych wyników; jestem przekonana, że mimo trudniejszych warunków nauki w ostatnich tygodniach, doskonale poradziliście sobie z wymaganiami i egzaminacyjną presją. Życzę Wam powodzenia i pomyślności w rekrutacyjnych zmaganiach do szkół ponadpodstawowych i na wyższe uczelnie.Rodzicom dziękuję za współpracę z dyrektorami i wychowawcami, zrozumienie ograniczeń zdalnej nauki i pomoc szkole w poszukiwaniu najlepszych możliwości sprostania wszystkim nieoczekiwanym wyzwaniom trudnej teraźniejszości. Jestem przekonana, że osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.Słowa najwyższego uznania kieruję w stronę Nauczycieli i Dyrektorów. Serdecznie Państwu dziękuję za wielkie oddanie i trud ogromnej pracy włożonej w organizację zajęć oraz edukację w mijającym roku. Stanęliście Państwo przed wyzwaniem, które wymagało zwiększonego wysiłku i niestandardowych działań podejmowanych pod presją czasu i nie zawsze życzliwych opinii. Przekazując młodemu pokoleniu wiedzę oraz niezbędne umiejętności w nowej i dla nich formule, rozbudziliście w nim zdolność samodzielnego działania i myślenia, pasję poznawania, zaangażowania i odpowiedzialności.Dziękuję przedstawicielom organów prowadzących, które wspierały społeczności szkolne w organizacji nauki oraz udzielały pomocy w zakresie wyposażenia uczniów i nauczycieli w sprzęt niezbędny do jej prowadzenia. Dziękuję za zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników prowadzonych przez siebie placówek i dobrą współpracę z organami państwa w tym zakresie. Ogromną wdzięczność wyrażam licznym podmiotom wspomagającym szkoły w realizacji edukacyjnych zadań oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i pracownikom naszych placówek; bez ich wsparcia trudno byłoby tak sprawnie przeorganizować pracę szkół, wyposażyć uczniów i nauczycieli w niezbędne pomoce czy przeprowadzić egzaminy.Wszystkim Państwu składam życzenia bezpiecznych, miłych, słonecznych i zdrowych wakacji. Niech będą one czasem zasłużonego wypoczynku i radości, a zgromadzona podczas letnich tygodni energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym do kolejnych zadań i planów.
Z gratulacjami i serdecznymi pozdrowieniami, Lubelski Kurator Oświaty
/-/ Teresa Misiuk
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie,
W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego informuję, że odbiór świadectw odbędzie się w sekretariacie szkoły wg. poniżej przedstawionego harmonogramu.
8.30 - kl. VIII
9.00 - oddziały przedszkolne ( odbiór dyplomików)
9.30- kl. I
10.00 - kl. II
10.30. - kl.III
11.00 - kl. IV
11.30 - kl. V
12.00 - kl. VI
12.30 - kl. VII
Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich proszę o przestrzeganie ustalonego harmonogramu. W przypadku braku możliwości odbioru w dniu 26 czerwca 2020r. (piątek) - świadectwa będą przechowane w sekretariacie szkoły do września.
Uczniowie kl. V-VIII wyróżnieni, tzn. ze średnią ocen 4,75 i wyżej oraz oceną co najmniej bardzo dobrą z zachowania otrzymają stypendia naukowe, które zostaną wypłacone rodzicom danych uczniów w dniu zakończenia roku szkolnego.
Pozdrawiam
Dyrektor szkoły
Joanna Pomarańska
Zajęliśmy I miejsce w ogólnopolskim projekcie "Oblicza Dialogu: Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju"!!!
Osiem uczennic – wolontariuszek z klasy siódmej pod opieką koordynatora – p. Doroty Gnieciak zajęło I miejsce w ogólnopolskim projekcie "Oblicza Dialogu: Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju", którego organizatorem był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Głównym celem projektu było stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.
Tegoroczna edycja odbywająca się w terminie październik 2019 r. – maj 2020 r. nosiła tytuł: ,,Na pątniczym szlaku. Idea pielgrzymowania w religiach i kulturach”.
W ramach projektu uczennice podjęły następujące działania ( dostosowywane również do sytuacji epidemicznej):
- udział w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę,
- udział w wycieczce – pielgrzymce do Łukawca, Lubaczowa, Radruża,
- wystawienie Mickiewiczowskich ,,Dziadów” cz. II dla społeczności szkolnej,
- przygotowanie prezentacji na temat obrzędów i tradycji bożonarodzeniowych oraz degustacji potraw,
- przygotowanie mapy ściennej dotyczącej pielgrzymek Jana Pawła II,
- wykonanie prezentacji na temat pielgrzymowania w różnych kulturach i religiach,
- zredagowanie poradnika pt. ,,Zasady właściwego zachowania się oraz stroju w miejscach kultu religijnego”,
- wykonanie prezentacji na temat diecezjalnych miejsc kultu religijnego,
- zredagowanie prac literackich na temat: ,,Pielgrzymka i spotkanie z drugim człowiekiem – podróż w głąb siebie”.
- uczczenie 77. rocznicy powstania w Getcie Warszawskim,
- redagowanie sprawozdań z działań oraz bieżące prowadzenie strony internetowej projektu (koordynator).
Dzięki powyższym działaniom Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II uzyskała certyfikat Młody Asyż.
UCZESTNICZKI PROJEKTU:
- Maria Domina
- Wiktoria Dusznik
- Aleksandra Grela
- Julia Kukiełka
- Aleksandra Mach
- Jagoda Mączka
- Kamila Nizio
- Natalia Smyl
KOORDYNATOR: Dorota Gnieciak
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie