- W okopach Wielkiej Wojny – I Wojna Światowa
- W hołdzie Żołnierzom Wyklętym
- „Orzeł Biały – nasza duma”
- Historia na wesoło
- Finał konkursu ,,Wiedza o regionie”
- Uroczystość patriotyczna w Deszkowicach
- POSADZENIE DĘBU
- NOCNY MARATON FILMOWY
- Konkurs ,,ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA” - podsumowanie
- XVI Powiatowy Konkurs Twórczości „Moja Mała Ojczyzna- Śpiewając Niepodległej”
- Wystawa monet i banknotów
- Harcerze pamietają o pomordowanych w czasie II wojny swiatowej mieszkańcach wsi Kitów
- Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
- Konkurs plastyczny „Moja miejscowość wczoraj, dziś, jutro”
- Przewodnik „Dlaczego warto zwiedzać Polskę?
- Biegi Przełajowe w Szkole Podstawowej w Michalowie z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości
- Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sułów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
- „Spotkanie z poezją niepodległościową”
- Konkurs czytelniczy „100 książek na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”
- Międzyszkolny Konkurs „Polska, to moja Ojczyzna” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Michalowie
Harcerze pamietają o pomordowanych w czasie II wojny swiatowej mieszkańcach wsi Kitów
Dnia 21 maja 2018r. delegacja harcerzy z opiekunem p. Małgorzatą Banach oraz p. dyrektor Joanną Pomarańską uczestniczyła we mszy swiętej w intencji pomordowanych mieszkańców wsi Kitów.
Jest grudzień 1942 roku. Na Zamojszczyźnie Niemcy prowadzą akcję kolonizacyjną „Heim ins Reich”. Polskich gospodarzy wywożą do obozów koncentracyjnych lub na roboty, a na ich miejsce sprowadzają kolonistów z Niemiec. W nocy z 10 na 11 grudnia Armia Krajowa i Bataliony Chłopskie atakują wieś Nawóz. Zabijają kilku kolonistów i wycofują się. Żandarmi sprowadzają psy, a te podejmują trop i prowadzą do sąsiedniego Kitowa . Wieś zostaje otoczona przez wojsko. Po południu mieszkańcy zostają siłą wyprowadzeni z domów i wypędzeni na łąkę. Zostaje im odczytana informacja, że za wrogą działalność wobec Niemiec zostają skazani na karę śmierci. Od kul karabinów maszynowych ginie 124 osoby, w tym tacy „bandyci” jak dwuletnia Antonina Głąb czy rok starsza Janina Grabias. Kilka metrów dalej stoi następna tabliczka. Napis mówi „Cmentarz z okresu I Wojny Światowej. Tu spoczywa 1602 żołnierzy niemieckich i 2300 żołnierzy rosyjskich”.
Uroczystośc rozpoczęła się od przemarszu jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Sułów, wraz z delegacją urzedu gminy na czele z wójtem Leonem Bulakiem oraz dyrektorami Szkół: Podstawej w Tworyczowie, Sułowie i Michalowie w asyście harcerzy, dzieci i modzieży szkolnej oraz przybyłych mieszkańców.
Kolumna uczestników przeszła trasę od remizy OSP Kitów przez mostek na rzece Łętownia, na chwilę zatrzymano się na łące (bagienko) przy starym krzyżu. Tu minutą ciszy uczczcono i oddano hołd miejscu gdzie zostali zebrani mieszkańcy Kitowa 11 grudniu 1942 roku (miejsce rostrzelania 165 osób).
Następnie wszyscy przeszli na wzgórek pod pomnik z kapliczką upamiętniający zbiorową mogiłę wymordowanych mieszkańców Kitowa i okolicznych przybyszów ukrywających się w czasie najazdu hitlerowskiego. Nieopodal znajduje się także pomnik z czasów I wojny światowej, na którym w zbirowej mogile są pochowani: 1602 żołnierzy niemieckich oraz 2200 żołnierzy rosyjskich.
Przy pominku pomordowanych odbyło sie uroczystość patriotyczna z mszą polową: przemówienie historyczne, występ patriotyczny dzieci i młodzieży ze szkoły z Kolonii Tworyczów, złożenie wieńców i zniczy na pomniku pomordowanych 165 mieszkańców Kitowa (11 grudzień 1942r.) oraz msza święta.