• Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

• Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wizyta w raju miłośników nauki :-)

Centrum Nauki Kopernik -to jedna z najnowszych instytucji wystawienniczych w Warszawie.Otwarte w 2010 roku w nowoczesnym budynku przy Wybrzeżu Kościuszkowskim Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które przybliżać ma szerokiemu odbiorcy zdobycze nauki oraz prawa rządzące otaczającym nas światem.

Centrum składa się z sześciu galerii: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, strefa światła, Bzzzz!, RE: generacja, 3 laboratoriów – biologicznego, chemicznego i fizycznego, pracowni robotycznej oraz planetarium. Obok centrum działa Park Odkrywców.

Wszystkie eksponaty umieszczone w Centrum znajdują się w zasięgu zwiedzającego. Nie ma tu gablot ani sznurów oddzielających od przedmiotów. O sposobie działania urządzeń przekonujemy się samodzielnie wykonując wskazane w instrukcji czynności. Dzięki temu zwiedzający uczą się przez zabawę. Centrum Nauki Kopernik jest miejscem, które wciągnie zarówno dzieci jak i dorosłych.