• Szkolny Klub Sportowy

•

" Spośród wszystkich form ekspresji kulturowej człowieka, aktywność fizyczna ma znaczenie największe".

SEKCJE DZIAŁAJĄCE W SZKOLE.

Zajęcia sekcji szkolenia sportowego:

1. Tenis stołowy

2. Piłka nożna

3. Piłka siatkowa

4. Sporty zimowe

5. Unihokej

WARUNKI REALIZACJI.

Program pozwala na wzbogacenie aktywności i doskonalenie umiejętności w wybranych dyscyplinach na poziomie zgodnym z możliwościami, zainteresowaniami i potrzebami indywidualnymi uczniów.

Program jest dostosowany do warunków bazowych naszej szkoły oraz powiązany z kalendarzem imprez SKS i LZS. Obejmuje on zajęcia rekreacyjno - sportowe oraz zajęcia szkolenia sportowego.

Zajęcia rekreacvjno - sportowe odbywają się na zasadzie całkowitej dobrowolności, przede wszystkim w formie zabawowej w terenie, na boisku szkolnym i zastępczej sali gimnastycznej, oparte na podstawowych zasadach usportowiania. Zajęcia te obejmują zasięgiem również średnio i słabo uzdolnionych ruchowo.

Tematyka zajęć rekreacyjno-sportowych dobierana jest na zasadzie propozycji i zainteresowań uczestników.

Zajęcia są prowadzone systematycznie raz w tygodniu każda sekcja wg ustalonego harmonogramu.

Nauczyciel prowadzący: Piotr Szczurek