• Spotkanie z Rodzicami

          • Dnia 8 maja 2023r. tj. poniedziałek o godz. 1600 odbędzie się  spotkanie wychowawców klas z rodzicami.                                                           

            Tematem spotkania będzie informacja o ocenach z poszczególnych przedmiotów i zachowaniu uczniów oraz sprawy bieżące.

             

          • Turniej „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” rozegrany :-)

          • 26 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbie odbył się finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Rozgrywki przeprowadzone zostały w kategorii chłopców szkół podstawowych do 12 lat – rocznik 2011-2013.

            Organizatorem XXIII edycji był Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, zaś patronat nad turniejem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

            W eliminacjach powiatowych uczestniczyło 6 drużyn z terenu powiatu zamojskiego, które podzielone były na dwie grupy. Grupa A liczyła 3 drużyny i grupa B również liczyła 3 drużyny. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Michalowie wylosowali grupę A w której rywalizowali z rówieśnikami z: Wierzby i Jarosławca. Grupę B tworzyły zespoły z: Krasnobrodu, Gorajca i Nielisza.

            W turnieju wzięli udział: Mikołaj Wiącek, Hubert Mitura, Patryk Stempel, Damian Kowalski, Klaudia Pańczyk, Emilia Krzeszowiec, Dominika Krzeszowiec – kl. IV, Barbara Grela, Filip Sałaban i Przemysław Jandziński – kl. V. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Drużyna naszej szkoły dzielnie walczyła pokazując wielki hart ducha i zasady fair play.

            Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w turnieju. Opiekunem drużyny był pan Piotr Szczurek.

             

          • Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców

          • 25 kwietnia 2023 r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Przechodni Wójta Gminy Sułów. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Tworyczowie. W turnieju udział wzięły Szkoły Podstawowe z terenu gminy Sułów: SP Sułów, SP Tworyczów i SP Michalów.

            Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Szkołę Podstawową w Michalowie reprezentowali uczniowie: Emilia Kukiełka, Hubert Mitura – kl. IV i Aleksandra Misiarz, Mikołaj Łoś – kl. VIII.

                     W kategorii klas IV-VI Hubert Mitura zajął IV miejsce a Emilia Kukiełka VI lokatę.

                     W kategorii klas VII-VIII Mikołaj Łoś zajął II miejsce a Aleksandra Misiarz była trzecia.

             

            W klasyfikacji drużynowej szkół zwyciężyła SP Tworyczów, drugie miejsce zajęli uczniowie ze SP w Michalowie a trzecią lokatę zajęła SP w Sułowie.

             

            Zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Ponadto szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy uczniowie skorzystali z małego poczęstunku. Opiekunem zawodników był Pan Piotr Szczurek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          •  

            ​​​​​​​

            W dniu 25 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Michalowie odbyło się spotkanie uczniów klas I - VIII z przedstawicielem policji mł. asp. Łukaszem Sobolewskim.Głównym celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Podczas swojego wystąpienia funkcjonariusz policji omówił następujące kwestie:

            - bezpieczeństwo w ruchu drogowym,

            - rola elementów odblaskowych,

            – bezpieczeństwo w sieci,

            cyberprzemoc i skutki jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu,

            – kontakty z nieznajomymi,

            Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

             

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

          • Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

          • W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbie odbył się finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt „Z Podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

            Rozgrywki przeprowadzone zostały w kategorii dziewcząt szkół podstawowych do 12 lat – rocznik 2011-2013. Organizatorem XXIII edycji był Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, zaś patronat nad turniejem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

            W eliminacjach powiatowych uczestniczyło 5 drużyn z terenu powiatu zamojskiego. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Michalowie grały systemem „każdy z każdym” i rywalizowały z rówieśniczkami z Wierzby, Nielisza, Szewni i Kaczórek.

            Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z kl. IV- Kornelia Kania, Emilia Krzeszowiec, Dominika Krzeszowiec, Emilia Kukiełka oraz kl. V - Nina Gabryel, Lena Kłus, Wiktoria Sałowska, Natalia Kryń i Barbara Grela

            Dziewczyny pokazały umiejętności piłkarskie i hart ducha dzielnie stawiając czoła rywalkom. Za swoją świetną grę drużyna naszych piłkarek otrzymała pamiątkowe medale oraz dyplom dla szkoły. Opiekunem drużyny był p. Piotr Szczurek. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy.

          • Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

          • 21 kwietnia 2023r. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu działaniach mających na celu uświadomienie im znaczenia Międzynarodowego Dnia Ziemi, wyrabianie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz prezentowanie aktywnej postawy wobec jego ochrony.    
            Swoją solidarność z planetą Ziemią uczniowie wyrazili przychodząc do szkoły ubrani w niebieskie elementy stroju. W czasie pobytu w szkole mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat sposobów ochrony środowiska przed zniszczeniem poprzez rozwiązywanie krzyżówek i łamigłówek. Następnie uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasI-III przedstawili całej społeczności szkolnej oraz rodzicom krótki montaż słowno – muzyczny. Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi był pokaz mody ekologicznej, podczas którego uczniowie klas I-III zaprezentowali stroje wykonane z gazet, worków foliowych czy też kartonów tektury. Uczniowie klas IV -VIII zaprezentowali klasowe plakaty poświęcone tematyce ekologicznej.         
            Po zakończeniu występów i prezentacji, dzieci z oddziałów przedszkolnych wyruszyły na spacer ulicami naszej miejscowości, niosąc chorągiewki  z ekologicznymi hasłami. Uczniowie klas I-VIII przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy Dla Polski” i wyruszyli w teren uzbrojeni w rękawice i worki na  śmieci w celu posprzątania terenu wokół szkoły i osiedla mieszkaniowego z zalegających tam śmieci.  
            Mamy nadzieję, że tego rodzaju akcje przyczynią się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego wokół nas wśród dzieci i osób dorosłych.

                                                                                                                                                Ewa Maciąg

          • Społeczno – edukacyjna akcja ŻONKILE w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim

          • Nasza szkoła jak co roku włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przypięli  papierowy żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.

            Tego dnia opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza i jednocześnie koordynatorka akcji w szkole – p. Dorota Gnieciak przeprowadziła cykl zajęć tematycznych  dla każdej grupy wiekowej w oparciu o materiały przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

            Celem warsztatów w najmłodszej grupie wiekowej, tj. klasach I – III było:

            - podejmowanie trudnych tematów, takich jak tęsknota, smutek, wspominanie i upamiętnianie;

            - rozpoznawanie, czym jest tęsknota, co może ją powodować i gdzie szukać wsparcia.

            Kanwą zajęć było opowiadanie Katarzyny Jackowskiej-Enemuo "Było – nie ma – jest”. Tekst  ten opowiadał o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą. Wraz z bohaterką opowiadania dzieci odbyły podróż po miejscach, czasach i osobach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać.

            Zadaniem uczniów klas IV – VI było:

            - zdobycie podstawowej wiedzy historycznej na temat sytuacji polskich Żydów w trakcie II wojny światowej,

            - poszerzenie wiedzy na temat znaczenia udzielania wsparcia osobom doświadczającym dyskryminacji.

            Podczas zajęć wykorzystano opowiadanie Katarzyny Ryrych "Takich dwóch, jak nas trzech" traktujące o kamienicy, w której mieszka bohaterka opowiadania. Miejsce nie  jest specjalnie reprezentacyjne – "sterczy spomiędzy drzew jakąś taka brzydka i ponura", a pradziadek nie pozwala z tym nic zrobić. W tekście Katarzyny Ryrych młodzież mogła odkryć wyjątkową historię przyjaźni trzech chłopców oraz wartość, jaką niesie pamięć.

            Z kolei celem zajęć w najstarszej grupie, tj. wśród uczniów z klas VII – VIII było:

            - poznanie historii w getcie warszawskim widzianej oczami świadka historii: Marka Edelmana, przedstawionej w reportażu,

            - poznanie faktów historycznych związanych z przebiegiem powstania w getcie warszawskim,

            - rozwijanie umiejętności interpretowania tekstów kultury.

            Warsztaty z tymi uczniami przeprowadzono w oparciu o animację "Zdążyć przed Panem Bogiem" oraz nagranie o Marku Edelmanie i komentarz historyczny.

            Zajęcia we wszystkich grupach przebiegały w przyjaznej, otwartej i życzliwej atmosferze, a uczniowie mogli się przekonać, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu.

             

          • Wojewódzki Konkurs Fizyczno – Fotograficzny „SPÓJRZ NA FIZYKĘ”

          • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie we współpracy z Instytutem Fizyki UMCS w Lublinie zorganizowała konkurs fizyczno - fotograficzny dla uczniów klas 7 i 8 z województwa lubelskiego.

            Cele konkursu:

            • rozbudzanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania fizyką;

            • motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy;

            • kształcenie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł;

            • kształcenie umiejętności planowania, przygotowywania i prezentowania ciekawych zjawisk i doświadczeń fizycznych;

            • zachęcenie do współzawodnictwa;

            I etap konkursu polegał na przygotowaniu zdjęć w jednej z poniższych kategorii:

            – Fotografia zjawiska (zdjęcie pojedyncze).– Obserwacja zjawiska – seria zdjęć.– Doświadczenie – seria zdjęć.

            Na podstawie przesłanej dokumentacji - opisu oraz zdjęcia, komisja konkursowa oceniła oryginalność i własną inwencję uczniów.

            II etap - finał konkursu to wręczenie nagród i dyplomów oraz możliwość opowiedzenia przez laureatów o przygotowanych przez siebie pracach.

            Na konkurs napłynęły 83 zgłoszenia z 23 szkół podstawowych województwa lubelskiego.

             

             Komisja konkursowa w składzie:

            • pan Waldemar Berej - pracownik dydaktyczny Instytutu Fizyki UMCS,

            • pan Maciej Kaczanowski - fotoreporter prasowy,

            • pan Łukasz Kaczanowski - fotoreporter Kuriera Lubelskiego,

            • pani Anna Prokop – nauczyciel fizyki w Szkole Podstawowej nr 3,

            • pani Jolanta Wabik - Wielgus - nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 3,

            • pani Małgorzata Wiertel – pracownik dydaktyczny Instytutu Fizyki UMCS

            postanowiła przyznać 20 równorzędnych nagród uczestnikom konkursu.

             

            Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział uczennica klasy VIII - Aleksandra Misiarz.

            Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Ola znalazła się wśród laureatów konkursu i została zaproszona na finał, na który udała się wraz z rodzicem.

            Nagrodzone prace, w tym praca Oli, będą zaprezentowane na wystawie w Domu Kultury LSM przy ulicy Konrada Wallenroda 4a w terminie od 12 do 28 kwietnia 2023 roku, a następnie w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie. Krótki opis najciekawszych zdjęć wraz ze zdjęciami został umieszczony na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie:

            https://www.sp3.lublin.eu/pl/News,Final_I_edycji_Wojewodzkiego_Konkursu_Fizyczno_Fotograficznego___"Spojrz_na_fizyke",1852.html

            Reportaż z wydarzenia i zdjęcia można także obejrzeć na stronie Kuriera Lubelskiego:

            Link do fotorelacji z wydarzenia zamieszczonej na stonie internetowej Kuriera Lubelskiego

            Gratulujemy Oli sukcesu i życzymy kolejnych!

             

          • Wesołego Alleluja!!!

          • Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
            przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
            Radosnego, wiosennego nastroju,
            serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
            oraz wesołego "Alleluja"

            życzą

                                                         Dyrektor, Pracownicy, Społeczność Uczniowska   

                                            Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie

          • Wielkanocne warsztaty przedszkolaków

          • Dnia  4 i 5 kwietnia odbyły się „Wielkanocne warsztaty przedszkolaków.” W tych dniach  zorganizowane zostały warsztaty poświęcone kultywowaniu tradycji wielkanocnych. Dzieci z grup 3,4,5,6 latków pracowały przy wykonywaniu różnych ozdób wielkanocnych. Swoją kreatywnością i pomysłowością udzielały się w tworzeniu pisanek, zajączków oraz figurek gipsowych. Dzieci mogły korzystać z materiałów dostępnych w szkole jak i przyniesionych z domu. Zabawa w projektowanie ozdób wielkanocnych sprawiła wszystkim wiele radości i przyjemności.                                                                                                                                                                    Dziękujemy Igorowi Cielica z grupy 5 latków za produkcję gipsowych figurek wielkanocnych.

          • PAPIESKI MARSZ WDZIĘCZNOŚCI

          • 3. kwietnia 2023 r. o godz. 9.00 uczniowie wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Michalowie wzięli udział w Papieskim Marszu Wdzięczności, który był upamiętnieniem 18. rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły oraz Wielkiego Papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II.

            Trasa ze względu na złe warunki pogodowe została zmieniona i skrócona.

            Przed marszem na pierwszej godzinie lekcyjnej dla uczniów z klas IV-VIII została zaprezentowana prezentacja multimedialna o św. Janie Pawle II przygotowana przez uczennice z klasy VIII: Aleksandrę Misiarz i Kingę Daniłowicz. Po zakończeniu prezentacji wszyscy odśpiewali „Barkę” -ulubioną pieśń naszego Papieża.

            Natomiast uczniowie z klas I-III wysłuchali fragmentów książki pt. ”Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II” oraz pokolorowali rysunek z postacią św. Jana Pawła II.

            Ten dzień był czasem wdzięczności i łączności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz refleksji nad  Jego nauczaniem.

            Anna Jaworska