• „ŚWIATŁO, KTÓRE DAJE MOC…”

• 18 grudnia 2019 roku, podczas uroczystej Mszy świętej w kościele św. Katarzyny w Zamościu, harcerze z drużyny harcerskiej Złote Gryfy ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II odebrali Betlejemskie Światło Pokoju. Mszy św. przewodniczył bp Marian Rojek.

„Światło które daje moc” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Sztafeta Światła, wszędzie gdzie dotrze, zapala nowe Światła. Pod ich blaskiem przestrzeń pokoju, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka nabiera konkretnego wymiaru służby, bycia dla kogoś i bycia z kimś.

Trzymając w ręku Betlejemskie Światło Pokoju edycji 2019 roku umacniajmy innych w pokonywaniu samych siebie, otwieraniu się na innych w realizowaniu swoich zadań.

Z tym światełkiem harcerze drużyny „Złote Gryfy” udali się do Gminnego Domu Seniora w Szczebrzeszynie, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia w Michalowie, Szkoły Podstawowej w Tworyczowie oraz  Szkoły Podstawowej w Sułowie.

Anna Jaworska