• Regulamin

• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
          2. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki  i godzinami jej otwarcia.
          3. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
          4. Czytelnicy zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy odkupić taką samą pozycję lub inną wskazaną przez bibliotekarza  o podobnej tematyce  i zbliżonej cenie.
          5. Uczniowie mogą jednorazowo wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni.  W wyjątkowych przypadkach termin można przedłużyć za zgodą nauczyciela bibliotekarza.
          6. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczeń większej liczby książek.
          7. Za nieuzasadnione przetrzymywanie książek bibliotekarz udziela upomnienia, a w szczególnych przypadkach wpisuje uwagę negatywną w zeszycie wychowawcy klasy.
          8. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki oraz najlepszym czytelnikom mogą być przyznawane nagrody na koniec roku szkolnego.
          9. Na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki.