• Misja szkoły i model absolwenta

•

Szkoła opracowała misję szkoły i model absolwenta. Stanowią one integralną część oferty edukacyjnej, a osiągnięcie zawartych w nim założeń jest jednym z głównych celów szkoły.

Misja szkoły

Wspieramy rodziców w wychowaniu młodego człowieka tak, by w przyszłości stał się jednostką wartościową, kreatywną, wrażliwą, otwartą na świat i innych ludzi, umiejącą znaleźć swoje miejsce w „małej i wielkiej Ojczyźnie”.

We wszystkich działaniach kierujemy się wyznawanymi wartościami oraz poszanowaniem praw i godności człowieka, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka oraz Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Kultywujemy tradycje oraz ceremoniał szkolny, a wszystkie działania pedagogiczne i opiekuńczo - wychowawcze orientujemy na dobro podopiecznych. Ściśle współdziałamy z rodzicami oraz innymi instytucjami zewnętrznymi wspierającymi szkołę w jej rozwoju. Ustawicznie diagnozujemy potrzeby i oczekiwania środowiska lokalnego oraz wszystkich, bezpośrednich „klientów” szkoły.

Model absolwenta naszej szkoły

Uczeń:

1. Dostrzega użyteczność i przydatność zarówno poszczególnych przedmiotów szkolnych, jak i całej swojej edukacji;
          2. Potrafi komunikować się w różnych sytuacjach;
          3. Potrafi budować osobisty obraz siebie;
          4. Potrafi kulturalnie zachowywać się w różnych sytuacjach;
          5. Potrafi kierować własnym rozwojem;
          6. Radzi sobie z emocjami, uczuciami i ze stresem;
          7. Wyciąga wnioski z niepowodzeń;
          8. Odróżnia dobro od zła;
          9. Dba o estetykę otoczenia, czystość w miejscu pracy, estetykę swojego ubioru;
          10. Dostrzega cierpienie innych, reaguje na krzywdę drugiego człowieka;
          11. Pomaga słabszym i niepełnosprawnym;
          12. Dostrzega znaczenie rodziny w swoim życiu;
          13. Szanuje rodzinę jako część życia społecznego;
          14. Jest dumny z faktu, że jest Polakiem, Europejczykiem;
          15. Uczestniczy aktywnie w działalności Samorządu Uczniowskiego;
          16. Promuje szkołę każdym swoim działaniem, uczestnictwem w konkursach, rozgrywkach sportowych;
          17. Propaguje zdrowy styl życia;
          18. Potrafi powiedzieć „nie” namawiającym go do stosowania używek (nikotyna, alkohol, narkotyki);
          19. Korzysta z dóbr kultury- kino, teatr, muzeum itd.